‘Pushtohet’ nga flakë kampi i refugjatëve, 12 mijë persona në panik

‘Pushtohet’ nga flakë kampi i refugjatëve, 12 mijë persona në panik

18:46, 29/09/2019

Kampi i refugjatëve në Moria të Greqis është përfshirë nga një zjarr i përmasave të mëdha.

Kjo situatë ka sjellë rebelim te refugjatët, ku media vendese raporton për viktiman. Numri i madh i refugjatëve te Kampi i Morias, ka sjellë problematika të natyrave të ndryshme.

Mbrëmjen e sotme, tre kontenier kanë marrë zjarr dhe 12 mijë refugjatë janë në panik e sipër. Në vendin e ngjarjes kanë mërritur tre mjete sjarrfikëse, një helikopter dhe një punonjës shërbimi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco