VIDEO/ Donald Trump vizitë në Serbi

VIDEO/ Donald Trump vizitë në Serbi

12:47, 16/07/2019

Ivica Daçiç konfirmon vizitën e Donald Trump në Beograd deri në fund të këtij viti.

Ministri i jashtëm serb Daçiç e ka bërë të ditur këtë gjë në studion e Ditarit në RTS 1 mëngjesin e sotëm.

Sipas tij ardhja e Donald Trump do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Serbi pas ftesës zyrtare të dërguar nga presidenti Aleksandar Vuçiç.

Dje dhe sot në Serbi ka zhvilluar një vizitë presidenti i Francës, Emmanuel Macron.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz16/07/2019 14:18

Doemos qe ne Serbi do shkoje persa kohe te kemi ne krye te vendit nje Bajge si Edver zorraxhiu! Iken ato kohe kur Doktor Berisha sillte ne Shqiperi presidentet amerikane, Bushet e famshem atin dhe te birin Bush junior qe ne konsultim me Berishen moren vendimin per pavarsine e Kosoves.

Shto koment

Denonco