Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Hajduti rezolutë për korrupsionin

Angli-Francë/ Mbyllet pjesa e parë, rezultati dhe statistikat

Angli-Francë/ Mbyllet pjesa e parë, rezultati dhe statistikat

20:45, 10/12/2022
A+ Aa A-

Ka përfunduar pjesa e parë në takimin Angli – Francë. Pjesa e parë solli  një lojë mjaft të mirë nga të dy kombëtaret.

Si Franca, ashtu edhe Anglia po kërkonin golin e epërsisë.

Ishte mesfushori i Real Madridit, Aurelien Tchouameni që realizoi një supergol.

Pas një goditje të bukur nga mesfushori i Real Madridit nga pothuajse rreth 20 metrave largësi, shënoi supergol.

Anglezët kishin mundësi të mira për të barazuar shifrat me Harry Kane.

Megjithatë, nuk ia arritën atë së paku në pjesën e parë.

Mbetet të shihet pas 45 minutave të tjerë se cila kombëtare kalon në gjysmëfinale.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco