Legjenda e Gjermanisë shpjegoi pse Argjentina është favorite në Kupën e Botës

Legjenda e Gjermanisë shpjegoi pse Argjentina është favorite në Kupën e Botës

15:42, 10/12/2022
A+ Aa A-

Futbollisti legjendar gjerman Philipp Lahm e konsideron Argjentinën favoritin më të madh për të fituar Kupën e Botës në Katar dhe këtë e ka shpjeguar në një mënyrë shumë interesante.

Pas gjuajtjes të penalltive, Argjentina arriti në gjysmëfinale të Kupës së Botës ndaj Holandës ku do të luajë kundër Kroacisë, që ishte më mirë se Brazili i favorizuar pas penalltive.

Me eliminimin e Brazilit, Argjentina u bë favoritja e parë për të fituar kampionatin sipas mendimit të basteshkruesve botërorë dhe si favorit i konsideron edhe Philipp Lahm.

Futbollisti gjerman mposhti Argjentinën në finalen e Kupës së Botës në vitin 2014 dhe tani ka gjetur dallimin mes asaj skuadre dhe kësaj të sotmes.

"Argjentina është e preferuara ime në Kupën e Botës. Në vitin 2014, dukej se të gjithë lojtarët prisnin që Lionel Messi të zgjidhte gjithçka në fushë kundër nesh, ndërsa në 2022, ata të gjithë po luajnë për të," tha Lahm.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco