VIDEO/ A mund të vijë PD në pushtet me Lulzim Bashën kryetar? Ja përgjigja e sinqertë të Sali Berishës

VIDEO/ A mund të vijë PD në pushtet me Lulzim Bashën kryetar? Ja përgjigja e sinqertë të Sali Berishës

21:08, 13/09/2017

Çim Peka: Do të ju bëj një pyetje por do të ju kërkoja maksimalisht, jashtë çdo kostumi politik një përgjigje të sinqertë: Vërtetë mendoni se PD-ja me Lulzim Bashën kryetar mund të vijë në pushtet? 

Sali Berisha: Unë nuk paragjykoj asnjë njeri. PD-ja ka pësuar një humbje të hidhur shumë. Unë besoj se Lulzim Basha ka të gjitha mundësitë të studiojë për të fituar, të studiojë gjithçka. Solli këtë humbje dhe të adaptojë një model që të çon drejt fitores. A e përjashtoj unë këtë, jo, nuk e përjashtoj. Sepse mundësia e ndryshimit është e çdo drejtuesi dhe se ndryshimi gjithmonë ka dhënë. A do ti realizojë këto Lulzim Basha është në dorën e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku14/09/2017 09:01

Gabon Doktor. Ose më mirë, përgjigje politikani. Është çështje karakteri doktor, është problem gjenetik, përveçse politikan je edhe doktor dhe duhet ta dish mirë. Luli i vocërr ashtu si është prerë, ashtu është qepur, ashtu do griset. Njeriu në jetë mund të ndryshojë bindjet por jo karakterin, as kapacitetin. Harduerin dhe softuerin nuk i ndryshon dot, mund të shtosh informacione por aftësia përpunuese mbetet ajo që të ka dhënë BabaZoti. Me pak fjalë një njeri i vogël nuk mund të bëhet i madh, sado që të studjojë. Duket dielli që mëngjes. Mund të studjosh për tu bërë aktor, të kopjosh, të interpretosh, por bëhesh gjysmë/gjasme dhe nuk je origjinali. Lulit ndoshta edhe mund ti mbetet ndonjëherë në dorë, politika është kurvë, por do mbetet në histori si kryetari më dizastër i Shqipërisë, ashtu sikurse kryetar i Tiranës, po ashtu sikurse kryetar i PD. Nuk ka dimension si lider, është skuth. Të tjera bën të tjera thua. Gënjen edhe kur e pyesin sa është ora. Nuk egziston termi "burrni" në qënien e tij. Këto janë çëshje karakteri doktor, nuk mund të ndryshohen duke studjuar. Ashtu do të griset.

Shto koment