‘As PD e as LSI’, Rama: Ju tregoj kundërshtarin e vërtetë

‘As PD e as LSI’, Rama: Ju tregoj kundërshtarin e vërtetë

20:09, 17/07/2017

Për kryeministrin, kundërshtari i vërtetë nuk janë partitë opozitare, por ata që “bëjnë opozitë në zyrat e shtetit, duke kundërshtar ligjet”.

“Nuk kemi opozitë as PD, as parterët tanë deri në shtator  (LSI), kemi vetëm parazitët dhe grabitqarët në zyrat e shteti, ata janë grabitqarë”, tha Rama gjatë dëgjesës publike në Berat paditen e sotme.

“PD e LSI të bëjnë punën e vet si e mendojnë me të shara e mallkime. ‘ S’kemi punë me ta. Ata kanë detyrën e tyre. Në kërkuam timonin, na e dhamë timonin. S’kemi  pse ti themi: mos i bërtisni shoferit. Ata do bërtasin sa të duan”, shtoi kreu i qeverisë.

/SYRI.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment