Lajmi i fundit

Grabitja e argjendarisë në Kamëz, policia: Autorët me automatik, ikën me BMW

VIDEO/ Salianji dhe Gjekmarkaj ja plasin së qeshurës pas deklaratës se Basha është kryetar i PD

VIDEO/ Salianji dhe Gjekmarkaj ja plasin së qeshurës pas deklaratës se Basha është kryetar i PD

08:27, 22/09/2023
A+ Aa A-

Një deklaratë e kryetarit të PD-së Lulzim Basha që u thoshte “udhë e mbarë në bunkerin anti-amerikan” deputetëve që iu bashkuan tryezës Bardhi- Berisha, ka shkakuar të qeshura të gjata në studion e Open në News 24.

Për disa minuta Ervin Salianji dhe Agron Gjekmarkaj nuk e mbanin dot të qeshurën sa herë drejtuesja e emisionit i kujtonte deklaratën e Bashës.

“Ne po merremi me një personazh që sillet ai që nuk është. Sillet si kryetar i PD dhe i opozitës, sillet sikur ka ndonjë gjë në dorë. E patë si tha “udhë e mbarë, tha, se nuk e luftojnë dot PD”. Pra ky është i madhi që na tregon rrugët, që çan shpatet. Mos na nxirrni më këtë tani (deklaratën e Bashës) se do bëhemi meme”, tha Salianji.

“Ka ngelur një copë sa një arrë atje dhe thotë ‘jam PD, nuk e demtojne me PD-ne, le te ikin udha e mbare’. Si dreqin ta mbaj të qeshurën se nuk ia dal dot”, tha Gjerkmarkaj teksa çdo fjalë e shoqëronte me të qeshur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco