Murrizi: Flutura Açka, djemtë këtu janë, ju duhet ti lëni vajzat të kthehen në shtëpi

Murrizi: Flutura Açka, djemtë këtu janë, ju duhet ti lëni vajzat të kthehen në shtëpi

20:44, 25/03/2023
A+ Aa A-

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Myslim Murrizi ka reaguar pas thirrjes që deputetja, Flutura Açka i drejtoi liderit demokrat, Berisha.

Murrizi është shprehur se thirrja e Açkës në thelb i pëlqeu shumë, por nuk ishte e vërtetë. Ai  kërkoi që Açka duhet të lërë vajzat të kthehen në shtëpi, sepse ata janë larguar nga PD-ja.

Postimi i Murrizit:

Me pelqeu shume thirrja e Flutra Açkes per Berishen ku i kerkonte qe te linte “ djemte” te ktheheshin ne shtepi pra ne PD,por nuk mu duk e vertete dhe e sinqerte

E para Zj Açka do te besoja shume me shume po te thoje leri VAJZAT te kthehen ne shtepi e jo djemte, sepse te larguar nga shtepia ( PD) nuk shoh djem por vetem vajza

Shoh qe jeni larguar pa e ditur ndoshta as vete Ju Zj Açka, Zj Tabaku, Zj Çupi, Zj Pampuri, Zj Ulliri, Zj Gjergji, Zj Tase, Zj Bardeli, Zj Dhori qe per hire te se vertetes jo vetem une por pothuajse te gjithe DEMOKRATET nuk e dine pse keni ardhe e si keni ardhe ne PD e pastaj te pyesim per kontributin Tuaj qe jeni bere deputete

Pothuajse ne te njenjtin status jane edhe “ vajzat” e tjera deputete qe jane larguar nga shtepia( PD) pa i larguar askush, por te perdorur dhe te detyruar si pengje nga pushteti qe kujdeset deri ruajtja me garde

Nuk ka asnje vendim nga asnje forum Zj Açka qe ju ka perzene nga shtepia( PD) per te gjitha VAJZAT dhe “ vajzat” deputete siç kishte per mua apo per disa te tjere ne keto 33 vite

Nese VAJZAT dhe “ vajzat” deputete kane ngaterruar rrugen dhe bredhin dere me dere duke justifikuar bredhjen me mbylljen e deres se shtepise( PD), atehere nuk e kane fajin njerezit e shtepise por keto VAJZA apo “ vajza” sipas gjuhes se popullit do te quheshin te “ perdala” ose “ rrugaçe” jo te larguara nga shtepia

Zj Açka! Ke dashur qe ti “ zmadhosh” apo tu japesh rendesi fallco duke perdorur ne postimin Tend vargjet e kenges patriotike kushtuar Çerçiz Topullit kur thote: LERI DJEMT E MI TE SHKOJNE, ndersa Ju thoni leri “ djemte” te kthehen ne shtepi

Ehhhhhhhhh sa larg njeri tjetrit jane “ djemte” e Tu nga DJEMTE e Çerçizit ,sa po te ishte Çerçizi gjalle do ndjehej shume i ofenduar dhe do vriste veten me hurme Arabie

Keshtu qe “ djemte” e Tu Zj Açka e kane “ filluar” luften kane qysh ne 19 shkurt 2019 per mare ate mandat dhe ato karrike deputetesh kur nuk pyeten as per Amerikanet qe sot na i dashkan “shume”, por e kane filluar jo me pushke e me dyfek, por me lepirese ne goje e me breke neper kembe

Keshtu qe te dalin ne “ betej” me 14 maj dhe te mos fshihen si mender usheheqesa qe duan roje nga Garda se as i pjerdh e as i “ vret” kush, e te shikojne sa vlejne sejcili, pastaj per tu kthyer ne shtepi deren hapur do ta kene besoj por jo per ne qoshe, siç eshte vepruar me nje nga ata djemt qe je ti ne foto kur u kthye ne maje pasi i pat vene tankun shtepise( PD)

Se ndryshe kjo nuk quhet dhe nuk do te quhet me SHTEPI por nje shtepi “ publike” qe pranon dhe “ puneson” vajzat me “ puntore” qe bredhin dere me dere e hu me hu, dhe jo pak DJEM E VAJZA qe nuk jane te rruges mund te thone e gezofshi “shtepine” e k…..

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco