Rama nuk shkon në takimin me ambasadorët, u çon Taulant Ballën

Rama nuk shkon në takimin me ambasadorët, u çon Taulant Ballën

11:08, 29/09/2022
A+ Aa A-

Kryeministri Edi Rama ftoi në një takim mëngjesin e sotëm ambasadorët e akredituar në vendin tonë, ku do të diskutonte për amnistinë fiskale, por në momentin e fundit ka vendosur që të mos jetë i pranishëm.

Në takimin informal, të zhvilluar tek “Vila 30” në kryeqytet, morën pjesë ministrja e Fiancave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj dhe kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Takimi nisi në orën 09:00 dhe zgjati për rreth 60 minuta, ku të pranishëm ishin edhe ambasadorët e BE, SHBA dhe Britanisë së Madhe.

Pas përfundimit të takimit, Taulant Balla doli i shoqëruar me ambasadorin britanik, por nuk pati një deklaratë për mediat.

Ditën e djeshme, Rama është shprehur i vendosur për të vijuar me nismën e qeverisë për amnistinë fiskale dhe penale për paratë e shqiptarëve.

Pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave, numri një i qeverisë theksoi se amninistia do të bëhet sepse e kërkon shumica e shqiptarëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptaro-Amerikani29/09/2022 14:31

Pra me pak fjalë: Tallje bythe sorosianësh!!! Nuk ka përqeshje, injorim, nënvlerësim, përçmim, tupërim dhe tallje bythe më të madhe për trojkën e grupimit politiko-ekonomik më të madh të botës perëndimore në partneritet me Shqipërinë, se sa akti i sotëm qesharak i Edvin Kristaq Ramës!! Kjo tregon që këta kokorroçë perëndimorë Edvini i paguan me paratë e krimit dhe i përdor si dordolecë qesharakë për të justifikuar vendimet e tij sorosiano-mafioze-kriminale!!! Pra, Edvini me përfaqësues të tillë dordolecë e lapanjozë qesharakë sorosiano-burokratë, mender popullit shqiptar, fshin bythën nga mengjesi në darkë!!! Po ku kanë turp këta legena pederastë që shkojnë si bedelë-dordolecë sa herë që i thërret padroni i tyre në Tiranë!!! Ja këta janë ata dordolecët perëndimoë që bëjnë raportet për qeverisjen e "shkëlqyer" të Edvinit dhe zgjedhjet "e lira, të ndershme dhe demokratike" që bën Edvini në Shqipëri!!! Këta mut-dordoleca perëndimorë janë ata që bëjnë raportet për non-gratat e Shqipërisë, që janë pengesë për qeverinë e hajnisë!!! Besojuni këtyre dordolecëve!

cuf dabjoni29/09/2022 11:26

Per dijeni PD-së : Ed/Edvin Rama nuk shkoi sepse ka prishur Marrdhëniet me SHBA dhe si disa dite me para Ambasadoria Juri Kim refuzon ti jap dorën.

Shto koment

Denonco