Lajmi i fundit

VIDEO/ Të shtëna me armë në Panaja të Vlorës, një i vrarë brenda një makine

Andi Bushati: Edi Rama dhe Vjosa Osmani u ndanë edhe në fatkeqësi

Andi Bushati: Edi Rama dhe Vjosa Osmani u ndanë edhe në fatkeqësi

09:48, 24/06/2022
A+ Aa A-

Shqipëria dhe Kosova dolën pa gjë nga samiti i Brukselit.

Por edhe në këtë rast, qëndrimet e mbajtura nga përfaqësuesit më të lartë të dy vendeve ishin të ndryshme.

Sipas analistit Andi Bushati, Shqipëria dhe Kosova u ndanë edhe në fatkeqësi.

“Edhe Shqipëria pa negociata, edhe Kosova pa viza. Por edhe në fatkeqësi dy shtetet ndahen:

Vjosa Osmani: "Nuk mund të ketë integrim për ata që shohin nga Moska".

Edi Rama: "Mos i kërkoni Vuçiçit t’i kundërvihet Moskës",” shkruan Bushati.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco