Lajmi i fundit

EMRAT/ Protesta e 7 korrikut, PD cakton grupet e punës, bashkohet grupi parlamentar demokrat

'Në Shqipëri për opozitën iraniane'/ Pompeo përgënjeshtron mediat e qeverisë

'Në Shqipëri për opozitën iraniane'/ Pompeo përgënjeshtron mediat e qeverisë

23:00, 16/05/2022
A+ Aa A-

Ish-Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka reaguar në Twitter pas vizitës që zhvilloi në Shqipëri. 

Pompeo shkruan se ndodhej në Tiranë për të biseduar me përfaqësuesit iranianë të cilët ndodhen në kampin 'Ashraf 3', në Manzë.

Duke rrëzuar kështu propagandën e mediave të qeverisë që e shitën vizitën e Pompeo si vizitë zyrtare në Tiranë për të takuar klasën politike. Meraku i Edi Ramës dhe Taulant Ballës, në plan të parë, ka qenë që të prezantojnë te Pompeo Enkelejd Alibeajn si kryetar të opozitës.  

Postimi i Pompeo
Udhëtova sot në Shqipëri për të folur me komunitetin iranian atje. Ata kanë të drejtë t'i rezistojnë mullahëve dhe të punojnë për të ofruar atë për të cilën populli iranian po kërkon dhe po proteston: çlirimin e qytetarëve të Iranit nga zgjedha tiranike e regjimit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco