Meta e quan Bashën deputet: Ka një problem të madh ligjor në SHBA...

Meta e quan Bashën deputet: Ka një problem të madh ligjor në SHBA...

21:54, 24/01/2022
A+ Aa A-

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur deklaratave të Lulzim Bashës i cili e ka cilësuar si e keqja e tretë e këtij vendi.

Në studion e 'Quo Vadis', Meta e ka quajtur Bashën deputet ndërsa u shpreh se 'Basha ka një rapor të gënjeshtërt dhe armiqësor me të vërtetën'.

Presidenti theksoi se gjithmonë është përpjekur t’i qëndrojë pranë Bashës, por sipas tij, ai ka bërë gjithmonë të kundërtën e asaj që i ka sugjeruar.

“Jam përpjekur t’i qendtroj pranë, por ai ka bërë të kundërtat e atyre që i kam kërkuar e sugjeruar. I kam bërë të qartë që largimi nga parlamenti është një aventurë, të njëjtën gjë për shumë aspekte të tjera. E kam lajmëruar dy tre ditë para për Teatrin për t'u kordinuar më artistët me qytetarët por nuk iu përgjigj sms-ve të mia, si dhe prishja marrëveshja së 5 qershorit, i cili mori udhëzimin për prishjen e kësaj marrëveshje. Gjithsesi unë jam i hapur ta pres në takim deputetin Basha”, tha Meta.

Kreu i shtetit foli edhe për një problem të madh ligjor të Bashës në SHBA. 

"Z.Basha ka nje problem madhor ligjor me nje foto qe ka bere me Presidentin e SHBA dhe per te njejten arsye ai sot i mban ison "Gruas se Bilalit"".

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco