Lajmi i fundit

LIVE SYRI TV/ Këndi i Pano Sokos

Berisha thirrje shqiptarëve në diasporë: Rivendosni pluralizmin në Shqipëri

Berisha thirrje shqiptarëve në diasporë: Rivendosni pluralizmin në Shqipëri

19:06, 16/01/2022
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shkruar një status në “Facebook”, ku i bën thirrjen shqiptarëve në diasporë.

Berisha shprehet se Shqipërisë i duhet mbështetja e diasporës, zëri i tyre.

Po ashtu, Berisha vlerëson se diaspora është shumë e rëndësishme për rivendosjen e pluralizmit në Shqipëri.

Postimi i Sali Berishës:

Nga Shkodra u lëshoj një thirrje shqiptarëve në diasporë: orër janë kritike.

Shqipërisë i duhet mbështetja juaj, protesta, zëri juaj. Ju jetoni në shtete të lira dhe duhet të jeni promotorë të vendosjes së pluralizmit në Shqipëri.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco