‘Plani qysh nga 2017-ta’, Ristani: Rama dhe Basha ndajnë bashkë milionat që i quajnë qofte

‘Plani qysh nga 2017-ta’, Ristani: Rama dhe Basha ndajnë bashkë milionat që i quajnë qofte

08:44, 22/10/2021
A+ Aa A-

Në “Drejt” në RTV Ora, ish-deputeti demokrat Arben Ristani u shpreh se nëse hapet dera e bashkëpunimit mes PD-së dhe PS-së, atëherë kushtet do t’i vendosë Rama.

Sipas tij, plani është që nga viti 2017, prandaj kanë ecur drejt eliminimit të partive të tjera që ishin në skenën politike.

Ristani: Çështja shtrohet nëse do të hapet ajo derë apo jo. Nëse hapet dera, nëse 3 apo 17 propozime bëhen. Rama kërkon që ta hapë atë derë. Ndërsa opozita thotë që të hapet 2 kanate. Qëllimi i përbashkët është që të shkojnë te ndryshimet kushtetuese, por pastaj se sa hapet e vendos Rama që i dikton se çfarë do të pranojë.

Plani është që nga viti 2017, prandaj kanë ecur drejt eliminimit të partive të tjera që ishin në skenën politike. Edhe LSI-ja që ishte ma e madhja pas tyre, u katandis me 4 deputetët. Ndërsa partitë e tjera nuk kanë më as zyra, sepse i kanë eliminuar të dy bashkë në këtë lojë.

Është shprehja që ka thënë Rama në parlament, këta ndajnë qoftet, që janë miliona euro. Ai vetë u tha se nuk ka më qofte mes tyre, sepse kështu i quajnë milionat e eurove. Nevoja jetike që ka PD sot me një kryetar që ka marrë qofte dhe ka pranuar humbjen, është për një rigrupim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco