Ristani: 80 % e delegatëve mbështesin ‘Foltoren’! Uroj që Basha të mos jetë austronauti i parë në hapsirë

Ristani: 80 % e delegatëve mbështesin ‘Foltoren’! Uroj që Basha të mos jetë austronauti i parë në hapsirë

20:32, 14/10/2021
A+ Aa A-

I ftuar në emisionin ‘Të vaksinuarit’ me moderatorin Aulon Kalaja, ish-Sekretari i Përgjithshëm i PD Arben Ristani ka thënë se 80 % e delegatëve do e mbështesin ‘foltoren’ e thërritura nga ish-kryeministri Sali Berisha, deri në fund të procesit.

Ristani ka ironizuar me lajmin e satelitëve të hedhur sot në Kuvend nga Rama, ku ka uruar që mos të jetë Basha austronauti i parë në hapsirë.

Ristani: PD ka dominuar jetën politike në 30 vite. Është një parti shtet formuese e cila gjenerohet dhe i ka kapacitete të eci përpara, pararësisht lidershipit që e ka kapur sot.

Sot që ka nisur një lëvizje për çlirimin e PD ku iniciativa për të thërritur Kuvendin është aktualisht te 50 % dhe në pritet të arrijë në 80 % të gjithë vendit.

Për tju përgjigjur edhe batutave të Ramës për Shqipëria 1 dhe Shqipëria 2 uroj që Basha të mos jetë austronauti i parë që do çojë Rama në hapsirë. Basha duhet larguar nga lidershipi i PD pasi pyetja është kryetar me vulë apo lider me frymë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

alienet14/10/2021 22:46

PARTI ENVER , O RISTAN ME DUKET SE NUK PASKE PI SOT, KESHTU SI JU E MBROJTEN ENVERIN TE VDEUKUR DHE E DONIN TE GJALLE, POR NUK E GJETEN ,GJETEN SOZINE E TIJE SALI BERISHEN, QE PO LUAN KOMEDINE E FUNDIT, UNE DO DESHIROJA QE AI TE VIJE DHE NJE HERE NE KRYE TE PARTISE QE TE FUNDOSE PERFUNDIMISHT PD, DHE KJO DO TE ISHTE NE FITORE TE SHQIPTAREVE SE DO TE IKTE NJHERE E MIRE DIKTATORI I FUNDIT SALI BERISHA , KUSH ESHTE KY QE DEL DHE I THOTE "DEMOKRATEVE" SE LULI KESHTU DHE ASHTU LULI ESHTE KRYTARI I PARTISE DHE DUHET TA RRESPEKTOJME DERI NE ZGJEDHJET E TJERA TE PARTISE PSE NGUTET SALIU ATE E KEANA PRITE 30 VJET DEMOKRATET DHE NUK U MERZITEN, KY NUK PO DUROKA FARE KUR I PREKET FAMILJA DHE INTERESI E TIJ PERSONAL, NE SULEM DHE NUK E DI SE KU PO SHKON, KUR KE KUNDER AMERIKEN ME MIRE FUTJA GJUME O SALO SHKO NE TROPOJE,. SE TI PO KERON ME DOEMOS QE TE TERHEQIN ZVARRE PER SE GJALLI SE ENVERIN E TERHOQEN PERSEVDEKURI. PI NAJ GJO O RISTAN SE KTHJELOHESH HAHAHAHAH

Shto koment

Denonco