Lajmi i fundit

VIDEO/ 'Foltorja' mbërrin në Peshkopi, ja si e presin dibranët Sali Berishën

Tensionet prej targave, Rama: Kosova të dialogojë me Serbinë

Tensionet prej targave, Rama: Kosova të dialogojë me Serbinë

16:39, 21/09/2021
A+ Aa A-

Ka reaguar edhe Edi Rama pas tensioneve Kosovë-Serbi në lidhje me çështjen e targave.

Me një Twitter, Rama shkruan se Kosova duhet të dialogojë me Serbinë.

Sipas tij, serbët duhet të bashkëpunojnë.

Reagimi i Edi Ramës:

Kosova e ngre problemin me plot të drejtë.

Tani që problemi të zgjidhet dhe reciprociteti i targave të garantohet duhet shmangur bumerangu i ngrirjes së konfliktit në këtë pikë (siç ndodhi me tarifën 100%).

Duhet që Kosova të dialogojë, Serbia të bashkëpunojë, BE të ndërmjetësojë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t21/09/2021 16:55

Kokë e qelbët,nuk i dole asnje here ne mbrojtje kosoves,futi në b....ato kshilla prej megallomani

Shto koment

Denonco