Strazimiri: ‘Anti-amerikanizëm’ është t'u thuash shqiptarëve që ‘jam nën diktatin e Amerikës’

Strazimiri: ‘Anti-amerikanizëm’ është t'u thuash shqiptarëve që ‘jam nën diktatin e Amerikës’

23:28, 20/09/2021
A+ Aa A-

Ish-deputeti i PD-së Gent Strazimiri, i ftuar në Çim Peka Live, foli për përjashtimin e Berishës nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike nga ana e Bashës.

Strazimiri thekson se antiamerikanizëm është t’ju thuash shqiptarëve, që “jam nën diktatin e Amerikës”.

“Nëse bëhet fjalë për antiamerikanizëm, antiamerikanizëm më të dëmshëm në këtë vend se t’iu mbushësh mendjen njerëzve se na shtrëngon Amerika, gjest më antiamerikan, historikisht e që do mbetet në memorie, nuk ka.

Personi që thotë këtë, është vetëdeklaruar personi më antiamerikan në këtë vend”, deklaroi Strazimiri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku21/09/2021 08:12

Të tilla deklarata të shtëna nga kllufi 7x7=42, i cili ka në kurriz përgjegjësinë e madhe të 3 milion shqiptarëve, 5 milion kosovarëve dhe 7 milion shqiptarëve nëpër botë, (nuk po e vazhdoj serinë e idjotsirave që ka nxjerrë nga goja), pra të tilla deklarata vetëm se shtojnë urrejtjen e shqiptarëve ndaj USA. Kjo ndjenjë urrejtje shtihet edhe nga veprimet e dy ambasadorlve të fundit të USA në Shqipëri, kinezëve Lu-Kim me pilaf, kinezërira i quante edhe Enver Dulla.

Shto koment

Denonco