'Kur do ta njihni Kosovën'/ Kurti pyet Vuçiçin, tensionohet takimi

'Kur do ta njihni Kosovën'/ Kurti pyet Vuçiçin, tensionohet takimi

12:33, 15/06/2021
A+ Aa A-

Takimi në Bruksel mes Albin Kurtit dhe Aleksandër Vuçiç nuk i është shmangur dot tensioneve.

Pas takimit, Presidenti i Serbisë ka zbuluar detaje duke thënë se Kurti e pyeti nëse do e njohë Kosovën,

Vuçiç tha prerazi se përgjigjia ishte asnjëherë. "Më pas Kurti shpërtheu." tha Vuçiç.

Ndërkohë është arritur dhe një dakordësi, pasi sipas Presidentit serb dialogu do të vijojë deri në  fund të korrikut.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco