‘Emërimet nepotike në dogana, strofull korrupsioni dhe paaftësish’

‘Emërimet nepotike në dogana, strofull korrupsioni dhe paaftësish’

15:44, 18/05/2021
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në faqen e tij në Facebook një mesazh të një qytetari ku shpjegohet situata që është aktualisht në sistemin doganor.

“Dogana, strofull korrupsioni dhe nepotizmi”, shkruan Berisha në tekstin që shoqëron mesazhin e qytetares dixhitale.

Ja postimi i plotë:

Dogana, strofull korrupsioni dhe nepotizmi.

Lexoni denoncimin e qytetares dixhitale. sb

Doktor të përshendes...

Un jam një ish-punonjëse e Doganave prej 18 vjet e që sapo kam dalë në pension.

Zonja A.Trajani me zevendësoj mua para 8 vitesh në zyrën e personelit...se sigurisht nuk mund të qëndronte një demokrate aty.

Shoqja Trajani është bashkjetuese me një nga ish shoferët e Edi Rames kur ka qenë në bashki.

Një socialiste e flaktë.

Sa për vajzën aty janë nja 10 raste që kanë fëmijët.

Këshilltarja e drejtorit Violeta Shqalsi futi vëllain Maringlenin te sektori kopetencave territoriale...një tjetër specialiste që është te antikorupsioni Kozeta Pinari ka vajzën te Sektori Origjinës.

Artur Agolli që është specialist te procedurat ka djalin tek Antitrafiku sëbashku me vajzën e Alfredës që është tani Dr.Personeli e komanduar.

Dhe Eglantina Kaja shefe e sektorit të pagesave ka vajzën të Aposteriori 5 ditor....

Ka dhe të tjerë....

Ju lutem mos me nxirni emrin.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Piku18/05/2021 18:42

Po alban fishka me gruan e tij sekretare te dy te shpuar.

Shto koment

Denonco