Berisha uron ‘Natën e Kadrit’: Ti lutemi zotit për shëndet e mirësi për familjet dhe kombin shqiptar

Berisha uron ‘Natën e Kadrit’: Ti lutemi zotit për shëndet e mirësi për familjet dhe kombin shqiptar

19:23, 08/05/2021
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar besimtarët myslimanë për më të bekuarën e të gjitha netëve, Natën e Kadrit.

‘Kjo është Nata në të cilën i Gjithfuqishmi zbriti Kuranin mbi tokë, nata e përcaktimit të fatit dhe e paqes. Ju ftoj ti lutemi Zotit të Madh në këtë Natë Fati për shëndet e mirësi e gëzime për ne, familjet tona dhe kombin shqiptar’, shkruan Berisha në Facebook.

Postimi i plotë i Sali Berishës:

Urim per Naten e Kadrit!

Miq, nje urim nga zemra  per te gjithe ju per me te bekuaren e te gjitha neteve, Naten e Kadrit.

Kjo eshte Nata ne te cilen i Gjithfuqishmi zbriti Kuranin mbi toke, nata e percaktimit te fatit dhe e paqes. Ju ftoj ti lutemi Zotit te Madh ne kete Nate Fati per shendet e miresi e gezime per ne, familjet tona dhe kombin shqiptar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco