Presidenti përkujton 5 Majin: Dita e mijëra të rinjve që dhanë jetën për lirinë e Shqipërisë

Presidenti përkujton 5 Majin: Dita e mijëra të rinjve që dhanë jetën për lirinë e Shqipërisë

08:13, 05/05/2021
A+ Aa A-

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar sot me një fotografi të Qemal Stafës, 5 Majin, Ditën e Dëshmorëve.

"Sot është dita e Qemal Stafës dhe e mijëra të rinjve dhe të rejave, që dhanë jetën për lirinë e Shqipërisë, - shkroi Presidenti në Fb. - Lavdi e përjetshme, nderim, respekt dhe mirënjohjen më të thellë Dëshmorëve të paharruar të Atdheut, të çdo epoke!"

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco