Kim Mehmeti: Ne jetojmë epokën kur vlerësohen prapanica dhe gjoksi i cullakosur!

Kim Mehmeti: Ne jetojmë epokën kur vlerësohen prapanica dhe gjoksi i cullakosur!

07:53, 04/05/2021
A+ Aa A-

Analisti Kim Mehmeti ka spikatur sërish këtë radhë me një mesazh të fuqishëm për kohën që kalojmë, brezin e ri që po zhvillohet duke goditur po aq sa me thënien e tij, edhe me këtë fotografi.

Kim Mehmeti shkruan sot:

“Ne jetojmë në kohë kur shumica e të rinjve nuk mbajnë llogari as si vishen, as ku zhvishen! Pra, ne e jetojmë epokën kur vlerësohen prapanica dhe gjoksi i cullakosur, e jo koka e mbushur dhe fytyra që dinë të skuqet! Dhe kjo ndodhi shkaku se ne, prindërit e këtyre të rinjve, u zhveshëm nga morali e ndershmëria dhe, fatin e fëmijëve tanë, e lamë në duar të atyre që janë disfata e shqiptarisë!”

Fotografia që shoqëron sentencën:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco