Sondazhi/ Cilën fushë do të donit që qeveria e re të kishte përparësi, ja si përgjigjen qytetarët

Sondazhi/ Cilën fushë do të donit që qeveria e re të kishte përparësi, ja si përgjigjen qytetarët

21:36, 01/03/2021
A+ Aa A-

Një nga pyetjet që u është drejtuar të intervistuarve në sondazhin e ‘Flame Tree Advisors’ në Çim Peka Live në Syri Tv, ishte edhe cili është prioriteti që ata do të kërkonin nga qeveria e re të zgjidhte. Sipas përgjigjeve të sondazhit, 41.7 përqind kanë kërkuar që përparësi të jetë ekonomia.

E ndjekur nga shëndetësia me 21.8 përqind dhe e pasuar nga sistemi i drejtësisë me 10.4 përqind.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco