Basha publikon VIDEON: Nuk je i kënaqur me Ramën?! Zëvendësoje!

Basha publikon VIDEON: Nuk je i kënaqur me Ramën?! Zëvendësoje!

16:50, 27/02/2021
A+ Aa A-

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje qytetarëve që nëse nuk janë të kënaqur me drejtuesit e tyre, atëherë le t’i ndërrojnë ata.

Përmes një videoje të postuar në facebook, Basha lë të kuptohet se nëse nuk të shërbehet mirë, atëherë e ke ti në dorë që të zëvendësosh produktin apo edhe drejtuesin.

“Kurrë mos e humbni shpresën për Shqipërinë! Nuk jeni të kënaqur me drejtuesit? Zëvendësojini!” shkruan Basha.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari27/02/2021 18:09

JO ZEVENDESOJE, POR RREZOJE, DEMASKOJE DHE DISKREDITOJE SATRAPIN E SURRELIT DHE NARKO-BANDEN E TIJ KRIMINALE ! IMAGJINONI, QE KOSOVA ME NJE EKONOMI TE BRISHTE, ENDE NE REFORMIM DHE AKOMA TE DOBET, E KA BUXHETIN PER VITIN 2021. AQ SA, SIPAS RAPORTEVE ZYRTARE TE KONTROLLIT TE LARTE TE SHTETIT TE SHQIPERISE, SA SHUMA TOTALE QE ESHTE VJEDHUR, ABUZUAR CDO VIT NGA VETE QEVERIA E SATRAPIT TE SURRELIT, QE NGA VITI 2017 DHE DERI NE DITET E SOTME. 2,4 MILIARD EURO ESHTE BUXHETI I KOSOVES PER VITIN 2021. 2,4 MILIARD EURO NE VIT I HUMBASIN BUXHETIT TE SHTETIT SHQIPTAR NEPERMJET VJEDHJEVE, ABUZIMEVE ME PPP, KONCENSIONE, TENDERA, GJOBA KOMBETARE DHE NDERKOMBETARE PER SHKAK TE SHKARKIMEVE ARBITRARE DHE POLITIKE NGA PUNA TE SHUME SPECIALISTEVE DHE PUNONJESVE TE ADMINISTRATES SHTETERORE DHE KOMPANIVE SHTETERORE, NGA PAGESAT E GJOBAVE PER GJYQET E HUMBURA NDERKOMBETARE NGA VETE SATRAPI RAMA DHE LANGOI I TIJ NE BASHKINE E TIRANES! PERVEÇ 2.4 MILIARD EUROVE TE VJEDHURA, SHTO EDHE 1.2 MILIARD EURO TE MUNGUARA NGA ABUZIMET NE DOGANA DHE TATIME, SHPENZIMET E FRYRA PER MOBILIME ZYRASH, RIKONSTRUKSIONE KOTI GODINASH, ZEVENDESIME TE RRJETEVE KOMPJUTERIKE ABUZIVE PA ASNJE ARSYE, NUMER I FRYRE PUNONJESISH QE RRINE KOT NEPER ZYRA DHE VETEM I BEJNE LIKE SATRAPIT TE SURRELIT, MINISTRESHAVE BYTHEPERDREDHURA DHE LALI PLEHUT! PRA ÇDO VIT BUXHETIT TE SHTETIT SHQIPTAR I HUMBASIN APO ME SAKTE, I VIDHEN RRETH 3.6 MILIARD EURO. KJO MJAFTON PER T'IU PERGJIGJUR PYETJES TINZARE TE RILINDASVE DHE PYETJEVE TE SKEPTIKEVE NDAJ PROGRAMIT TE OPOZITES: KU DO T'I GJEJE PARATE LULZIM BASHA PER TE PERMBUSHUR PREMTIMET DHE PER TE REALIZUAR ME SUKSES PROGRAMIN EKONOMIK??!! PROGRAMI EKONOMIK I OPOZITES KUSHTON 2.5 MILIARD EURO NE VIT. BESOJ SE E KUPTONI KU DO TE GJENDEN PARATE, PERVEC TE ARDHURABE TE DREJTPERDREJTA NGA TAKSAT DHE TATIMET E RREGULLTA SHTETERORE. 3.6 MILIARD EURO CDO VIT VETEM VIDHEN ASHIQARE SOT NGA NARKO-BANDITET E RILINDJES! DHE NE RASTIN ME ABUZIV TE QEVERISE BASHA, EDHE SIKUT TE VIDHET SA GJYSMA E RAMES PERSERI MBETET PER TA PERMBUSHUR PROGRAMIN E BASHES!

Shto koment

Denonco