Skandali me Ndraghetën/ Shkrihuni duke qeshur me këto meme

Skandali me Ndraghetën/ Shkrihuni duke qeshur me këto meme

10:45, 25/01/2021
A+ Aa A-

Edhe pse mediat tradicionale në vend nuk po merren fare me skandalin e përgjimeve të mafias së frikshme, Ndragheta, në rrjetet sociale ky vazhdon të jetë argumenti kryesor.

Qindra e mijëra meme dhe statuse online tregojnë qartë se sado të censurojë media kryesore lajmet për përfshirjen e Rilindjes në aferë, sërish liria e gjen rrugën e saj.

Në qendër të memeve të shumta mbetet Erion Veliaj, kryebashkiak i Tiranës, por edhe kryeministri Edi Rama dhe ish-rivali i Veliajt, Saimir Tahiri, i djegur po ashtu nga aferat kriminale me Italinë.

Nuk mungojnë as memet ndaj medieve të mëdha, kryesisht ndaj Top Channel, që po hesht ndaj çdo skandali të Rilindjes.

Ndiqini më poshtë disa prej memeve pikante:

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 26/01/2021 13:51

Mendere shqyerit nuk kane moral.Rama veliaj ky plera tjeter ministri i rindertimit.Keta jane bere laviret e botes.Mjafton tu japesh leke dhe ta japin menderen ne tavoline

Gj 25/01/2021 11:40

bobobobo cfar behet me ne

Shto koment

Denonco