Skandali me Veton Surroin, Safet Gjici: Nuk e mendova gjatë

Skandali me Veton Surroin, Safet Gjici: Nuk e mendova gjatë

17:38, 27/11/2020
A+ Aa A-

Kreu i Bashkisë dhe një nga anëtarët e Këshillit të Qarkut Kukës që ndërmorën vendimin për heqjen e titullit të nderit për Veton Surroin, ka kërkuar ndjesë.

Me një reagim në faqen e tij zyrtare, Gjici shkruan se nuk e kanë menduar gjatë kërkesën e bërë.

Sipas kryebashkiakut të Kukësit, kanë qenë 57 familje të dëshmorëve të UÇK-së që kishin bërë këtë kërkesë.

Reagimi i Safet Gjicit:

Në emër të Bashkisë Kukës kërkoj ndjesë për veprimin e nxituar sot në Këshillin e Qarkut, lidhur me vendimmarrjen për heqjen e Titullit ‘Qytetar Nderi’ Veton Surroit, pas kërkesës së 57 familjeve të Dëshmorëve të UÇK!

Duke u ndjerë shumë pranë atyre familjeve dhe dhimbjes së tyre në raport me këtë kohë lëndimesh për UÇK nuk e menduam më gjatë kërkesën e tyre emocionale.

Safet Gjici, kryetar i Bashkisë Kukës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arber 29/11/2020 18:22

E te mendosh qe ky lloj bolje ka shum po shum leke . Kjo eshte me te vertete e frikshme

Riku27/11/2020 23:54

Do të ishte.mirë të.botonit emrat e familjarëve të 57 dëshmorëve të UÇK-së. Mbase pretendimi i tyre është i drejtë dhe Vetonit i duhet hequr ky tutull. Poor botoni emeat e tyre dhe argumentimin e heqjes të titullit.

Safeto 27/11/2020 21:12

O gjico se kuptova, ishte propozim i dy intelektualve apo kerkese e 57 familjarve te UÇK, po ia kalon edhe tau taus.

Testa di c***o27/11/2020 19:51

Kur bihen nenkrye te bashkive injorantet, kokat e k*

Gimi27/11/2020 19:09

Idiot.....

Nastra dini27/11/2020 18:18

Legeni kryetar E para është që jo se nuk e mendova gjatë por aq mënd ke E dyta në funksion të së parës familjet e dëshmorëve të uçk jetojnë në një shtet tjetër dhe nuk kanë të drejtë të kërkojnë nga bashkia kësoj gjërash Mjerë ne ku u katandisëm mes gicave dhe gjizcave Që dhe gënjeshtra tregon lumin mendor

Safeto 27/11/2020 18:14

Po sikur that se me propozim te dy intelektualeve e jo ne emen te 57 familjareve ne lajmerimin e par, apo rilindas hesa-pi...

Baxi27/11/2020 18:12

Je bole komplet

Shto koment

Denonco