Rama: Safet Gjici dhe keshilltarët socialistë janë të lajthitur

Rama: Safet Gjici dhe keshilltarët socialistë janë të lajthitur

16:50, 27/11/2020
A+ Aa A-

Fushata që Edi Rama ka nisur kundër kreut të Opozitës Lulzim Basha dhe UÇK-së në Tiranë, për llogari të miqve të tij në Beograd, i është kthyer në bumerang.

Rilindësit e Kukësit me në krye Safet Gjicin, në tentativë për ti bërë qejfin ‘shefit’ në fushatën që ai ka ndërmarrë, votuan për heqjen e titullit të Surroit, pasi sipas tyre ai kishte sharë UÇK-në.

Pasi në mënyrë skandaloze dubloi Gjykatën Speciale me një hetim parlamentar për UÇK, Rama sot bën si i zemëruar pas vendimit të Këshillit të Qarkut të Kukësit ndaj Veton Surroit.

‘Vendimi i Këshillit të Qarkut të Kukësit për heqjen e titullit ‘Qytetar Nderi’ Veton Surroit është një lajthitje kolektive që uroj Prefekti do ta refuzojë! Ndërkohë parlamenti duhet të ndërhyjë për ta normuar njëherë e mirë çështjen e titujve e të medaljeve.

Ky vend s'mund të jetë një planet më vete brenda botës që e ka sistemuar me kohë e me vakt këtë punë, ku s'ka president që jep medalje për heronjtë e luftrave të shkuara se kështu i thotë koka dhe s'ka këshill që ia heq titullin dikujt me kërkesë të disave! Boll me këtë absurd!’, shkruan Rama në Twitter.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

pa emer28/11/2020 00:00

dekoratat domi japi vetem Vini.Asnje nuk ka te drejte nga dita e sotme

Skrapari27/11/2020 20:54

Fajin per Gjicin ma ka doktori. Gjici si gic, shikoi turine vari kusine. I shemtuar sa sbehet. Gjasat jane qe fundin do ta kene te vonshem.

Kristi27/11/2020 18:34

Këta bastard, që dhe bajga do i kishte zili por trajtën dhe aromën që shfaqin, janë gati për çdo ndotje dhe lëpirje. A thua se mëndja u ka zbritur yek bytha. Yyyyy plehra, Vetoni hyn tek burrat e kombit shqipëtar mor ....

xhixhi27/11/2020 18:15

Ti ke lindur I tredhur,I rrjedhur o qelbesire

xhixhi27/11/2020 18:15

Ti ke lindur I tredhur,I rrjedhur o qelbesire

kokepalari27/11/2020 17:32

ka raste qe ky vagabondi i SURRELIT >permendet dhe behet garip !!

Edi27/11/2020 17:22

Kush budalla beson qe ne kete vend behet ndonje gje pa miratimin tend . Po si gjithnje tradita e sektit : Hidh gurin e fshih doren.

V - vendeta 27/11/2020 17:16

Duke qene se kokboshat e me nder qarkut te minjve ripjelljes, as fryme nuk marrin pa lejen e ramiviqit, nuk ja besoj kete status. Nuk ke hak e hile? Shkarkoi te gjithe me ceremoni. Plerat i pashe me kronike, nje tufe debilash qe tua mbledhesh bashke nuk i vijne as te loqet Veton Surrout. Hajduti bankave ka hall te madh. Ndoshta Po i vjen radha per ke 7 perxherete.

Shto koment

Denonco