FOTO/ Më shumë roje ruajnë Ramën në Rinas, se morën pjesë në operacion në Siri

FOTO/ Më shumë roje ruajnë Ramën në Rinas, se morën pjesë në operacion në Siri

13:57, 27/10/2020
A+ Aa A-

Pas një udhëtimi luksoz drejt Libanit për të bërë një foto me fëmijët shqiptarë që u nxorrën nga Siria nga Gjysëm Hëna e Kuqe Siriane, Edi Rama ka ardhur në Rinas.

Një operacion i gjithi propagandistik, për të nxjerrë Ramën si shpëtimtar, por që në fakt askush veç atij dhe medieve që e ndjekin, mendojnë kështu.

Ajo që ra në sy sot në Rinas, si dhe në ditët e fundit ku Edi Rama ka bërë vizita ka qenë fakti se ai ruhet nga dhjetëra oficerë dhe gardistë.

Edhe sot Rama është ruajtur me më shumë roje seç morën pjesën në operacion në Siri, edhe pse në fakt asnjë shqiptar nuk ka marrë pjesë në operacionin e zhvilluar nga Gjysëm Hëna e Kuqe Siriane në bashku me Kryqin e kuq Ndërkombëtar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Fiku bashkis27/10/2020 14:44

Shkoi me vazhdu propaganden per fushate, se te jete per ata femije fatkeq, as nuk ja ndjen fare pallosh gjatoshit te rivdekjes. Po te kishte ky kokrra hajdutit dhe qeveria qe ai drejton, qofte edhe nje pik dhimbshurie, do ishte kujdesur sado pak per femijet e Bulqizez qe rrezikojne jeten çdo dite ne malet e kromit, per te nxjerre me duart e tyre te njoma buken e gojes, qe nuk ja mundeson qeveria e hajdutit dymetrosh te Surrelit.

t27/10/2020 14:16

Edhe ne hale kur shkon ka roje

Shto koment

Denonco