Lista me EMRA/ Përfundon votimi në Gjirokastër, ja kush fitoi

Lista me EMRA/ Përfundon votimi në Gjirokastër, ja kush fitoi

19:53, 27/09/2020

Përfundon procesi i votimit për konfirmimin e kandidatëve në Degën Gjirokastër.

Mirënjohje të thellë për pjesëmarrjen masive në këtë proces të anëtarëve të Partisë. Mirënjohje për grupin e punës për organizimin e një procesi model.

Në përfundim të dhënat e votimit janë si më poshtë:

Numri i anëtarëve me të drejtë vote: 975 anëtarë

Pjesëmarrja në votime: 618 anëtarë ose 63,3 %

Anëtarët konfirmuan kandidatët e mëposhtëm, që vijojnë procesin ne fazën tjetër:

1.ADIL XHELILI

2.ALIJE KOKALARI

3.ALTIN ÇOMO

4.ANTONELA LENA

5.BEQIR GJIKA

6.BESNIK ALIAJ

7.ENTELA SHEHAJ (FICO)

8.NIKOLLA ZHULLA

9.ROLAND BEJKO

10.SHEMSHO LAMAJ

11.TRITAN SHEHU

Procesi i brendshëm përfundoi! Demokratët e Gjirokastrës janë bashkë dhe në aleancë edhe me qytetarët e ndershëm të Gjirokastër do të mundin të keqen dhe do ti sigurojnë fitoren e thellë të Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 Prillit 2020.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Rilindasi 28/09/2020 00:40

Bravo Gjirokastra, Të gjithë emra plot integritet dhe merite.(TShehu duhet ta kuptoje vetë qe eshte amortizuar si reputation ) Besniku dhe Rolandi (qe i njoh) padyshim do ishin parlamentare model. Po edhe te tjeret mendoj se do perfaqsonin denjesisht. Gjirokastra me ne fund u kthye ne rrugen e Zotit.

Shqiptari27/09/2020 20:19

ME GJITHE RESPEKTIN PER KONTRIBUTIN E CMUAR TE Z. TRITAN SHEHU NE PD QYSH NGA KRIJIMI I SAJ, ME NDOJ QE CIKLI I TIJ PER POLITIKEN AKTIVE KA PERFUNDUAR!!! Z. ROLAND BEJKO, MENDOJ SE ESHTE NJE FIGURE E KOMPLETUAR DHE MUND TA PERFAQESOJ ME DINJITET DHE PERSONALITET QYTETIN DHE QYTETARET E GJIROKASTRES PA DALLIME DHE NDASI POLITIKE. Z. BEJKO, DUKE QENE NJE PERSON QYTETAR DHE POLITIK I KOMPLETUAR KA SHUME PER T'I DHENE QYTETIT DHE QYTETAREVE TE GJIROKASTRES. I UROJ SUKSESE! ASKUSH NUK DUHET TE KETE QEJFMBETJE PER RENDITJEN E KANDIDATEVE, PERNDRYSHE QEJFMBETJET, HATERMBETJET DHE SHKOPINJTE NEN RROTA MBAJNE NE PUSHTET EDVIN KRISTAQ ENVER RAMEN!!! PUSHTETI QENDROR DHE LOKAL KA VEND PER TE GJITHE! TE GJITHE TE BASHKUAR PER RREZIMIN DIKTATORIAL TE SATRAPIT TE SURRELIT! O TANI, O KURRE!!! TE GJITHE TEBASHKUA

Shto koment

Denonco