Haziri për ‘Çim Peka Live’: Thaçi tregoi se është burrë shtetasi, lufta e UÇK-së duhet të lahet me drejtësi

Haziri për ‘Çim Peka Live’: Thaçi tregoi se është burrë shtetasi, lufta e UÇK-së duhet të lahet me drejtësi

21:58, 13/07/2020

Në lidhje direkte me Çim Peka Live, ish-zv.ministër i Kosovës ka komentuar thirrjen e Presidentit Thaçi në Gjykatën e Hagës si edhe sjelljen e tij gjatë këtij moment tejet delikat për të dhe Kosovën.

‘Në përballjen me drejtësinë, Thaçi tregoi se është burrë shtetasi.

Është hera e tretë që drejtuesit e luftës në Kosovë përballen më drejtësinë e luftës

Unë jam nga ata që kam besuar për pastërtinë e Luftës dhe besoj që lufta duhet të lahet me drejtësi.

Dhe këtu nuk ka asnjë përjashtim për askënd.

Por në tre përballë asnjëhërë, nuk është përballur emri i Hashim Thaçit dhe Veselit.

Të gjithë drejtuesit kanë qënë të nënshtuar drejtësisë në këto 21 vite.

Por dhomat e speciales filluan me publikimin e emrit të Hashim Thacit dhe Veselit, kanë menduar diçka tjetër, kanë kontribuar në kthimin e drejtësisë në Kosovë që kishte humbur.

Sa i përket aktit të dorëheqjes, dhe unë nuk kam pritur dorëheqjen pas aktakuzës.’

Haziri ka mohuar po kështu të ketë dijeni për 7 emrat e tjerë që janë në listë për tu thirrur.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

N14/07/2020 07:53

O servil Thaçi nuk është burrë shteti.Duke mos dhënë dorëheqjen tregoi qe është frigacak.

Shto koment

Denonco