Për Ramën fajin e kanë qytetarët!/ Berisha i nxjerr VIDEO-n: Ja çfarë thoshe më parë

Për Ramën fajin e kanë qytetarët!/ Berisha i nxjerr VIDEO-n: Ja çfarë thoshe më parë

21:38, 11/07/2020
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Berisha duke postuar se çfarë ka thënë kryeministri Rama për Covidin ku sot fajëson qytetarët, e akuzon këtë të fundit si përgjegjësin kryesor për gjendjen e pandemisë ku ndodhet sot vendi

‘Fajin më së pari e ka ai që nuk mori asnjë masë për luftën kundër covid19

Që la vendin pa teste e pa maska

Që përdori dhunë, terror policor e ushtarak, tanke e gazra helmuese kundër qytetarëve në vend të maskave dhe testeve në luftën kundër virusit

Që në vend të ndërgjegjësimit përdori tmerrimin e qytetarëve me fjalime terroriste për 18 mijë të vdekur, male me kufoma etj etj dhe ata tani si reagim i kundërt nuk duan tja dëgjojnë më emrin si terrorist dhe nuk besojnë asgjë.

Që shndërroi me praktiken që ndoqi spitalet në bomba biologjike

Që mashtroi dhe manipuloi gjer në neveri çdo shifër e të dhene. Sb’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco