Administrimi zgjedhjeve/ Basha: Është bërë progres, por kemi dhe 1 çështje të fundit

Administrimi zgjedhjeve/ Basha: Është bërë progres, por kemi dhe 1 çështje të fundit

22:25, 03/06/2020

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka dhënë një deklaratë të shkurtër në selinë e PD-së, pas deklaratës së ambasadores së SHBA, Yuri Kim.

Duke folur për gazetarët, Basha tha se është bërë progres, por ka mbetur ende dhe 1 çështja pa u zgjidhur.

‘Është bërë progres drejt dakordësisë për administrimin zgjedhor. Ka mbetur një çështje pa zgjidhur.

Dua t’i siguroj shqiptarët se opozita e bashkuar do të bëjë gjithçka për votën e lirë dhe të ndershme.

Ju faleminderit’, tha Lulzim Basha nga selia blu.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Asi03/06/2020 22:51

Sa i ngjan Luse edhe kimi, Lu thosht per reformen skandaloze ne drejtesi, fajin e ka PD, Lulzim.Badha, kurse kjo thote miku im Luli Basha nenshkruaj mareveshjen qe do Rama, po na e jep ta shohim kete fare mareveshje edhe ne shqiptaret meqe eshte per te ardhmen tone. Po ato 13 kushtet e tjera, qe nga hetimi.i Gjiknurit me shoke a jane per te ardhmen tone?

Shto koment

Denonco