Meta nxit palët për konsensus në Reformën Zgjedhore: I qartë, mesazhi i BE!

Meta nxit palët për konsensus në Reformën Zgjedhore: I qartë, mesazhi i BE!

08:51, 03/06/2020

Presidenti Ilir Meta ka nxitur palët në tryezën e Reformës Zgjedhore të arrijnë kompromisin pa vonuar, duke u sjellë në vëmendje interesin e Shqipërisë për hapjen e negociatave me BE-në.

“Mesazhi i djeshëm i Bashkimit Europian është i qartë, zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për reformën zgjedhore, - ka shkruar Meta në Fb. - 8 qershori po afron! Komisioni Europian mezi po pret të shënojë një lajm pozitiv për Shqipërinë.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari03/06/2020 09:38

KESAJ I THONE TAMAM TALLJE BYTHE ALLA SHQIPTARÇE! ISHTE SI AFAT LENE FUNDI I MARSIT! PASTAJ AFATI I FUNDIT, FUNDI I MAJIT! TANI QE AFATI KA KALUAR, DHE POLITIKANET TANE NUK U RRUAJNE FARE, PO FARE AS PER AFATE, AS PER REFORMEN DHE AS PER SHBA E BE, E KANE LENE PA AFAT FARE!! ME PAK FJALE, KUR T'IU DOJE TRAPI! SA QESHARAKE! ROBT KU TI KENI! O PLEHRA MUTI! DO ZOTI U DETYRON SHBA PER TE VENDOSUR SISTEMIN ZGJEDHOR PROPORCIONAL KOMBETAR ME LISTA TE HAPURA, E KENI PER TA PARE SE SA VOTA DO TE MERRNI! NDYRESIRA!

Shto koment

Denonco