VIDEO/ Thyhet postoblloku te Parku i Liqenit, protestuesit kundërshtojnë rregullat e regjimit të Ramës

VIDEO/ Thyhet postoblloku te Parku i Liqenit, protestuesit kundërshtojnë rregullat e regjimit të Ramës

18:20, 23/05/2020

Shoqëria Civile ka çarë rrethimin e vendosur tek Parku i Liqeni t këtë pasdite dhe janë futur brenda duke u përplasur edhe me Policinë.

Pedagogu Erion Kristo në një lidhje live në Facebook, i ka bërë thirrje qytetarëve të mos presin duke ju drejtuar “ore akoma prisni te Covid-i ju?

‘Ju bëj thirrje qytetarëve shqiptarë nëse do prisni, do prisni deri sa të vdisni”.
Në momentet e para pas debatit më policët e vendosur në hyrje të Liqenit për të mos lejuar njeri të futet sipas urdhrit të qeverië për shkak të pandemisë, pedagogu tha: “Mos na bëni dërr dërr dërr, shikoni vendimin e ministres, nëse thotë mos dil nga liqeni, unë dal nga liqeni , mos gënjeni, mashtrusa, mos i përdorni paratë e taksave të mia si pedagog që më mbahet 1/4 e rrogës, mos i përdorni për të më dhunuar mua.

Sikur ca po bëjmë ne këtu, ndonjë krim, jemi të distanuar, të maskuar, ça po bëjmë o vlla, do marrim ajër se vdiqëm brenda na iku truri.

Ne duam të dalim nga liqeni jo thotë ai, mos prek fillin, ca filli more tu filltë e mendjes, ca bëhet kështu, bukë s’duam ujë s’duam vetëm mos u zini ju edhe të dalim ne nga liqeni".

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Mehmet23/05/2020 22:04

Populli nuk duhet te prese nga liderat e korruptuar partiak sepse te gjith Jane te kapur pra te shitur te korruptuar kjo per 30 vjet.Popull ngrihuni per te drejten tuaj per lirine tuaj MOS lejoni shtypje nga te mallkuarit nga kriminelet e shtetit MAFIOZ.Shqiperia eshte e shqipetareve pra gjithshka ,toka,deti,pyjet ,lumenjte,liqenjte, CDO gje eshte pasuri kombetare pra e popullit qe jeton aty dhe Jo e ketyre shkerrdhatave mafioz shreteror qe cilesojne kjo apo ajo eshte e shtetit ??Kush eshte shteti more nga kush behet shteti Kush e zgjedh shtetin dhe arsyeja pse ndertohet shteti e te tjera te gjitha keto varen dhe vijne nga populli.Ku ke pare more qe te thojn diten per diell MOS del jashta duke qene shendosh e mire !!Rri Brenda po cfar te bejne Brenda njerezit o te mallkuar o Djej !!Pse nuk ju thoni njerezve dilni por Vendosni Maska dhe mbani distance dhe asnje rrezik nuk Ka per asgje!!! Si Ka mundesi qe personi buze Detit intimidohet dhe terrorizohet nga policet barkthare dhe te paqethur lopcare kur personi nuk eshte rrezik per askend ne bote vec po thith ajer dhe ne Pune te vere e ne token e tij !!!! O popull MOS lejoni qe keta kriminele te paftyre mafioz shreteror te luajne me juve !!!MOS keni frike per asgje nga keta te pakulture dhe Jo professional ,behuni bashke se nuk Ka gje qe ju mposhte .

Shto koment

Denonco