Provokimi ndaj myslimanëve/ Gazetari-Ramës: U zbythe, frikacak

Provokimi ndaj myslimanëve/ Gazetari-Ramës: U zbythe, frikacak

13:06, 23/05/2020

Sa herë kryeministri Edi Rama për interesat e tij të politikës ditore citon profetin e myslimanëve apo ndonjë shenjtor (edhe ndonjë terrorist), në rrjetet sociale qarkullon një foto. Në mënyrë brutale, Rama shpërfill besimtarët pranë xhamisë së Ethem Beut në Tiranë, duke shkelur mbi shiltet ku po kryhet falja.

Ky është një ilustrim për hipokrizinë e tij ndaj besimtarëve myslimanë. Por të shtunën, pasi mbylli Shqipërinë në fundjavën e Bajramit të Madh, Edi Rama shpërtheu me zemërim ndaj atyre që e kritikuan.

Në fund, shpalli se xhamitë do të hapen, edhe pse në mënyrë paradoksale ato janë hapur.

“Provokacia e Ramës nuk zgjati as 24 orë. U zbythe, frikacak!

Sa për xhamitë, janë hapur që javën e kaluar. Nuk te paskan treguar,” shkruan gazetari Vehap Kola.

Por në postimin e tij, Edi Rama shkruan se besimtarët myslimanë po nxiten që të bashkohen me revolucionin imagjinar të opozitës. Duket se ky është shqetësimi i tij real, aspak vuajtjet apo problemet e besimtarëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari23/05/2020 13:16

PO, PO!!! CIU-CIU, CIU-CIU, CIU-CIU!!! RAMA PER SHQIPTARET DHE PER SHQIPERINE TASHME ESHTE NJE FONDAMENTALIST I PERKRYER, NJE DIKTATOR I PATREMBUR DHE I DHUNSHEM, AI KA DALE MBI TE GJITHE ZOTAT!!! AI ESHTE ZOTI I VETEM MBI HAPESIREN E SHQIPERISE!!! IK ORE PIRDHUNI TE GJITHE!!! DHJAKSA MUTI!! DELENXHINJ DHE MASHTRUESA!!! E TREMBET, E DHJETE FARE RAMEN NGA FACEBOOK!!!! E TMERRUAT FARE!!!! KU E KENI MOSBINDJEN CIVILE??? APO AQ, 3 DITE ZGJAT INATI I SHQIPTARIT, PASTAJ TE HAN MUTIN!!!! E KANE MEMORJEN SA TE MUSHKONJES!!! POLITIKANE LESHI!!! NGELET NE TWITER DHE FB DUKE SHARE DHE MALLKUAR SI ATO JEVGAT E LIGA DHE LLAPAQENE!!! LE TE VAZHDOJNE MUSLIMANET E TIRANES DHE TE SHQIPERISE RITET E TYRE FETARE!!! PSE FRIKESOHEN??? HE PRA? KU ESHTE MOSBINDJA CIVILE??? KU E KA MONA MOSBINDJEN CIVILE? KU E KA SALIU MOSBINDJEN CIVILE? KU E KA LULI MOSBINDJEN CIVILE??? APO VETEM FJALE BOSHE??!!! JANE TE GJITHE MUSLIMANE!!! KU JANE?

Shto koment

Denonco