VIDEO/ A po kthehet policia në bandë pa numra identifikimi?

VIDEO/ A po kthehet policia në bandë pa numra identifikimi?

12:00, 23/05/2020

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj mbrojti në mënyrë skandaloze faktin që policët nuk kishin numra identifikimi gjatë protestës për Teatrin Kombëtar.

Edhe pse ua kërkon ligji, Lleshaj tha se ata nuk mbajnë numra nga frika se do linçohen.

Por pa identifikim, policia kthehet në bandë dhe kjo praktikë duket se po normalizohet. Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi sot një tjetër video denoncuese.

MESAZHI I BERISHES

Kreu i narkoshtetit heq numrat për narkopolicët!

Lexoni mesazhin shikoni videon e qytetarit dixhital! sb

Përshëndetje Doktor! Kjo video është kryer tani tek Vila Gold pranë Rrugës së Dibrës. Ja se si lajmëron subjektet tregtare ky polic i paidentifikueshëm. Nuk ka asnjë shkresë, por sillet si tellall.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Krist23/05/2020 16:17

Ky ministri yne qe na permend gjithkund LIGJIN,pse nuk e zbaton vete i pari.Ligji e detyron policine te kete numurin identifikues.Kush nuk e zbaton,ka shkelur ligjin.Nese ky ligj,na paska skaduar-simbas ministrit Leshaj,le te nxjerrin nje ligj te ri,ku te anullohet ligji existues dhe te dekretohet ligji i ri qe na kerkoka policia e rilindjes Leshaj.

Shqiptari23/05/2020 13:46

ATA JANE "POLICET E RINJ TE RILINDJES", PARAMILITARE NE TRAJNIM PER ZGJEDHJET QE PO VIJNE NE 2021!!! ATA JANE 'USHTARET E RINJ", ATA JANE 700 SPARTANET E RINJ TE RILINDJES QE DO TE ZEVENDESOJNE "PENSIONISTET" E LLESHIT DHE "CUNAT PROBLEMATIKE" TE RAMES QE DO TE PERDOREN FUQISHEM GJATE FUSHATES SE 2021!!! RAMA PO PERGATITET FORT PER FITOREN E 3-TE TE RADHES DHE VENDOSJEN E PUSHTETIT TE TIJ TE PERJETSHEM, NDERSA PD DHE OPOZITA AKOMA NUK KANE FILLUAR PROCESIN E PERZGJEDHJES SE KANDIDATEVE PER DEPUTETE, PER KRYETARE DHE KESHILLTARE BASHKISH (NESE EDHE ZGJEDHJET VENDORE DO TE MBAHEN NE TE NJEJTEN DITE), AKOMA NUK KA NXJERRE NJE QEVERI "HIJE", AKOMA NUK E KA NDARE MENDJEN SE PER CILIN SISTEM ZGJEDHOR ESHTE DAKORD!!!! A PO PERGATITET PD DHE OPOZITA PER ZGJEDHJET E ARDHESHME APO KA BERE NDONJE PAZAR ME RAMEN, SI AI I 2017??? A ESHTE HAPUR PD DHE OPOZITA NDAJ INTELEKTUALEVE DHE PERSONALITETEVE TE SPIKATURA PUBLIKE, TE PAPERLYER E TE PAPERFOLUR APO DO TE DALE PERSERI PERPARA VOTUESVE ME TE NJEJTAT SURRETE TE DISKREDITUARA, TE KORRUPTUARA DHE PA AUTORITET E PERSONALITET, ME SHPRESEN SE POPULLI NGA HALLI QE E KA ZENE ME RAMEN DO TE NA VOTOJE CDO HAJVAN QE TI COJME PERPARA???!!!!! SI DO TA MUNDI RAMEN??? VETEM DUKE DALE NE BULEVARD DHE SHESHE DUKE THIRRUR ME ZE TE NGJIRUR: RAMA IK! RAMA IK! RAMA IK??!!! RAMA SHPORRU! RAMA SHPORRU!! RAMA SHPORRU!!!!!! GEZUAR FITER BAJRAMIN!

Shto koment

Denonco