BBC: Policia tërhoqi zvarrë qytetarët, godina 81-vjeçare u sheshua e tëra

BBC: Policia tërhoqi zvarrë qytetarët, godina 81-vjeçare u sheshua e tëra

20:34, 21/05/2020
A+ Aa A-

Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar, dhuna e policisë ndaj protestuesve dhe debatet që rrodhën pas saj kanë qenë në fokus të mediave ndërkombëtare.

Mes tyre është edhe gjigandi britanik BBC, që i dedikon edhe një kronikë ngjarjeve të Tiranës.

"Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë ka çuar në përplasje të rënda midis protestuesve dhe policisë. Aktivistë dhe aktorë u tërhoqën zvarrë nga policia teksa godina 81 vjeçare u sheshua e tëra", shprehet spikeri i BBC.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco