Zgjedhjet e 2013-ës/ Kur Rama dhe Rilindja kishte në program rikonstruksionin e Teatrit Kombëtar

Zgjedhjet e 2013-ës/ Kur Rama dhe Rilindja kishte në program rikonstruksionin e Teatrit Kombëtar

22:11, 20/05/2020
A+ Aa A-

Në zgjedhjet e vitit 2013, pjesë e prgramit qeverisës të Partisë Socialiste (Rilindjes) me të cilin kjo forcë kandidoi dhe fitoi zgjedhjet, premtonte “Rikonstruktim të Teatrit Kombëtar sipas standardeve europiane”, shkruan Lapsi.

Image

Por sot, pas rreth 7 vjet më pas, Kryeministri Edi Rama harroi edhe një tjetër premtim duke shembur në orën 04:30 të mëngjesit godinën që për rreth 2 vjet e gjysmë u mbrojt nga artistë dhe qytetarë.

 Për më tepër, nëse klikon sot në faqen zyrtare të PS, ky premtim është fshirë.

 Një tjetër rast kur Rama ndryshe premton e ndryshe bën. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alfons Malo21/05/2020 17:31

Po ku ka burreri ky mut more

t20/05/2020 22:31

Epo ju a bëfte rama me liber shpie o socialiste nqs do e mbani ramen akoma kryetar

Shto koment

Denonco