Ditëlindja e Vaçe Zelës/ Meta: I përjetshëm kujtimi i koloses së këngës dhe kulturës shqiptare

Ditëlindja e Vaçe Zelës/ Meta: I përjetshëm kujtimi i koloses së këngës dhe kulturës shqiptare

20:56, 07/04/2020

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar me anë të një postimi në profilin e tij në facebook, 81 vjetorin e ditëlindjes së divës së muzikës shqiptare Vaçe Zela. 

'Sot është ditëlindja e mbretëreshës së përjetshme të këngës shqiptare, Vaçe Zela, Nderi i Kombit.
Vepra dhe trashëgimia e saj e pasur flet më shumë se çdo gjë tjetër.

Ndaj dëshiroj t'i përshëndes të gjithë shqiptarët me një nga perlat e saj!
I përjetshëm kujtimi i kësaj koloseje të këngës dhe kulturës shqiptare!'

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco