Rama ndërron pllakë: Nuk do marrin 1 mijë euro të gjithë mjekët dhe infermierët

Rama ndërron pllakë: Nuk do marrin 1 mijë euro të gjithë mjekët dhe infermierët

11:51, 07/04/2020

Kryeministri Edi Rama reagoi në Twitter për shpërblimin për bluzat e bardha. Ai ndërroi pllakë, pasi tani thotë se jo të gjithë do marin shpërblim.

“Unë e kam thënë shqip që do të paguajmë 1000€ mbi pagën për mjekët e infermierët në Vijën e Zjarrit! Kush ka ngatërruar vijën e zjarrit në spitalet Covid e në autoambulanca, me detyrën e bluzës së bardhë në territor, duhet të kthjellohet e të mos turpërojë bluzën e bardhë!“, shkruan Rama referuar dhe një reagimi të mëhershëm sot të personelit të urgjencës së spitalit rajonal të Lezhës, i cili ka refuzuar shpërblimin prej 5 mijë lekë të reja të dhënë nga qeveria për muajin mars.

Kryeministri thotë më tej se: "Kush i nxit nga jashtë kërkesat për shpërblime pa asnjë sens bën politikën e mbrapshtë që ka bërë gjithnjë dhe do ndëshkohet nga populli, kush nga brenda bëhet mashë politike cënon misionin e shenjtë e moralin e bluzave të bardha në këtë luftë dhe nuk do të justifikohet në vijim!"

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari10/04/2020 19:16

HAHAHAHAHAAA! CFARE GALLATE!!!! PO PSE ME TE VERTETE E BESUAT RAMOVICIN JUUUU!!!! ME VJEN SHUME KEQ, POR ATA QE E BESOJNE KETE DJALL QENKAN KOMPLET IDIOTE DHE INJORANTE!!!!! RAMA I TILLE KA QENE QYSH FEMIJE, QYSH NE CERDHE, QYSH NE KOPESHT, QYSH NE 8-VJECARE E NE SHKOLLE TE MESME, MASHTRUES, LANGARAQ, BULLIST, GENJESHTAR, I PABESE, IMORAL, FYES DHE MBI TE GJITHA I POSHTER!!!! E SI MUND TE JETE NDRYSHE SOT QE ESHTE PLAK????!!!!! PSE NE PLEQERI I NDRYSHON NJERIU TABJATET E NDYRA!!!!! ME BUDALLENJ JANE ATA QE E BESOJNE!!!! A NUK I KENI PARE SE CFARE NJEREZISH MBAN PAS, RRETH E RROTULL??? NJEREZIT ME TE ULET, ME SERVILE, ME TE PAAFTE, ME QESHARAKE DHE ME MASHTRUES!!!! A NUK I KENI PARE SE CFARE MINISTRASH PA DINJITET, PA CIPE DHE PA MORAL QE KA??? NESE DIKUSH FLET DUKE LEVIZUR DHE DUKE U DREDHUR ME KEMBE, ME DUAR, ME TRUP. ME SY, DUKE SHTREMBERUAR SURRATI, SYTE DHE GOJEN JANE SHENJA TE NJE NJERIU MASHTRUES, GENJESHTAR, SERVIL, TE PAAFTE DHE BYTHELEPIRES!

Klejda 07/04/2020 19:34

po si do marrin gjithe mjeket mor dallkauker vetem AtA qe Jane ne linjen e pare. Gjithe ajo gjermani u jep 500 euro dhe vetem infeksionistet.

Koment07/04/2020 13:14

Te genjen mendja o birbo. Pandeh se ja hodhe.Fatkeqesisht eshte vetem fillimi.Do te duhen mjeket dhe deri ne 3000 euro do u japesh se ti ke frike.

Shto koment

Denonco