Në ndihmë të Italisë, sa do të paguhen 30 mjekë dhe infermierët shqiptarë

Në ndihmë të Italisë, sa do të paguhen 30 mjekë dhe infermierët shqiptarë

13:40, 28/03/2020

30 mjekë dhe infermierë nga Shqipëria do të nisen në orën 16:00 të ditës së sotme për të ndihmuar rajonin e Bergamos në Itali në luftën ndaj koronavirusit.

Kostoja do të mbulohet nga qeveria shqiptare dhe kjo e fundit ka miratuar një fond për këtë grup.

Sipas vendimit të publikuar në fletoren zyrtare të qeverisë shqiptare, mjekët do të paguhen 3 mijë euro, ndërsa infermierët 2500 euro për një total prej 11 milion lekësh.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco