Qeveria ul edhe pensionet? Qytetarja: Merrja 105 mijë, sot mora...

Qeveria ul edhe pensionet? Qytetarja: Merrja 105 mijë, sot mora...

18:21, 27/03/2020

Ulen pensionet pas shpërthimit të pandemisë së COVID-19 në vendin tonë.

Kështu pretendon një qytetare nga Tirana që ka zgjedhur të bëjë publik shqetësimin e saj përmes Facebook-ut të ish kryeministrit Sali Berisha.

Sipas zonjës denoncuese, ajo ka strehuar në familjen e saj edhe disa të afërm të saj, të cilëve u është prishur banesa nga tërmeti I 26 nëntorit.

“Denoncon se ju kanë ulur pensionet për covid 19. Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital”, shkruan Berisha.

pershendetje zoti Sali un qe pote shkruaj jam nje qytetare nga tirana jam emartuar me dy femij te vegjel jam epapun dhe un dhe buri por per fat te keq ne familjen time kam strehuar dhe babain nenen vellain dhe motren pasi keta te fundit nuk kan shtepi se termeti ua rrezoi ne shtepin ton nuk ka hardh askush me pa per demet qe ka shkaktuar termeti un kam nenen motren dhe vellain invalid dhe dje shkova me mar pesjonet dhe pesjonet nga njeqind epes mij lek per njeri ua kishin be nga 85 mij lek .jam pa as nje ndihm financjare jetoj me njeqind halle kjo qeveri ben sikur jep por kerkon te haj nga i vdekmi ju lutem shtroe problemin tim me kusht qe ta marin vesh te gjith shqiptaret se cfar fshihet pas fytyres ervin kristaq rames te falenderoj nga zemra zoti Sali.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco