Stop 'Grusht Shtetit'/ Meta paralajmëron shpërndarjen e parlamentit

Stop 'Grusht Shtetit'/ Meta paralajmëron shpërndarjen e parlamentit

12:16, 18/02/2020

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar shpërndarjen e parlamentit.

Mesazhin e ka dhënë nëpërmjet zëdhënësit të presidencës, Tedi Blushi.

Ja çfarë shkruan Tedi Blushi në Facebook:

Parlamentin do e shpërndajë populli. Presidenti vetëm do zbatojë vullnetin e tij.

Dhe dekretin për kthimin e ligjit për grushtin e shtetit do e vendosë populli. Presidenti vetëm do e firmosë në emër të tij.

DO KETË DISA DEKRETE PËR SHPARTALLIMIN E GRUSHTIT TË SHTETIT.

BËNI DURIM!

DEKRETET DO T’I ZBATOJË POPULLI SHQIPTAR!

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku18/02/2020 16:36

Ka ardh koha për një lëkundje tektonike të fuqishme kundër këtij sekti kriminal "Rilindja", i cili po asgjëson çdo lloj arritje të brishtë të demokracisë shqiptare, me qëllimin e rivendosjes së diktaturës individuale të një krimineli të çmendur të patentuar e droguar. Ashtu sikurse paralajmërove tërmetin e 26 nëntorit, dekreto fundin e këtij parlamenti ilegjitim me vota të vjedhura, mbushur me kllounë tip kujtim gjuzër. Presidenti si kryetar shteti ka detyrën kryesore institucionale mbrojtjen e shtetit kushtetues dhe institucioneve të pavarura nga tentativa e një nëpunësi të shtetit (qoftë edhe kryenëpunësi) për tu shpallur mbret absolut. Prapa do na kesh kudo e kurdo që do na thërrasësh për mbrojtjen e Republikës. Vdekje diktaturës dhe diktatorëve. E duam Shqipërinë si gjithë Europa. Përpara se t'hupet kështu Shqypnia, në shesh të burrave të vdesë njerëzia.

Pyka18/02/2020 13:41

E vetmja gje qe po shperndan dhe do shperndaj jane lloqet e kavajes. Uroj qe ti hani koken njeri tjetrit se 1 mut jeni, deri dje qeverisnit bashke.. Keshtu qe vazhdo shpernda mesazhe ne fb se spo te llogarit njeri..

PATRIOTI DT 18 shkurt 202018/02/2020 12:54

I nderuar President! Po njoftoni se mund të shpërndani parlamentin inlegjitim në Shqipëri. Bëjeni sa më parë të jetë e mundur sepse është duke u përgatitur një "puç politik" dhe" antikushtetues "ndaj jush për tju fshirë nga politika. Do të hynit në historinë e Shqipërisë si njeriu që mbrojti Kushtetutën dhe demokracinë e brishtë shqiptare. E keni thënë disa herë por se keni bërë.. Ashtu siç ju e thatë mbrëmë në emisjonin e Eni Vasili në Tv top çh. mbajeni fjalën mos u tërhiqni. Digjani kartën në duar xhonturqve të rinj që po drejtojnë vëndin ......Ne ju mbështesim. Ne jemi me ju.. Zoti qoftë me ju....

PATRIOTI DT 18 shkurt 202018/02/2020 12:49

I nderuar President! Po njoftoni se nund të shpërndani parlamentin inlegjitim në Shqipëri. Bëjeni sa më parë të jetë e mundur sepse është duke u përgatitur një "puç politik" dhe" antikushtetues "ndaj jush për tju fshirë nga politika. Do të hynit në historinë e Shqipërisë si njeriu që mbrojti Kushtetutën dhe demokracinë e brishtë shqiptare. E keni thënë disa herë por se keni bërë.. Ashtu siç ju e thatë mbrëmë në emisjonin e Eni Vasili në Tv top çh. mbajeni fjalën mos u tërhiqni. Digjani kartën në duar xhonturqve të rinj që po drejtojnë vëndin ......

Shto koment

Denonco