Qytetari i puth duart, Edi Rama e kupton se po e tepron

Qytetari i puth duart, Edi Rama e kupton se po e tepron

13:04, 07/12/2019

Çfarë skenash që ofron Shqipëria këto ditë pas tërmetit të 26 nëntorit. Njerëz të dëshpëruar që janë në pikën e hallit dhe një kryeministër që kalon qindra minuta live duke përdhosur dinjitetin e tyre.

Një e tillë u shënua edhe në Marqinet të Vorës, ku Edi Rama ishte në një shtëpi të rindërtuar pas tërmetit të 21 shtatorit.

Rama hyri në njërën prej shtëpive të rindërtuara, teksa i zoti e pret me përqafime tek hyrja.

“Rrofsh dhe të ruajt Zoti se më bërë me shtëpi. E drejtofsh këtë vend sa më gjatë”, i thotë qytetari teksa e shoqëron.

Gjatë shoqërimit, qytetari në fjalë i puth dorën Ramës, por kjo nuk i ka pëlqyer kryeministrit, i cili i tha që të mos e bëjë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari07/12/2019 13:51

E degjuat??? E pate se cfare veprimesh selektive qe ka bere "udheheqesi i madh" i popullit?? Vete fshataret e pohuan me ze dhe figure: Jemi votues te perjetshem te Partise Socialiste!!!!! Ja ky edhe Edvini dhe ndrikullat hajdute qe e ndjekin nga mbrapa!!!! Ja si e ndan paturpesisht dhe e diferencon popullin e vet Kryeministri i Shqiperise!!!!

Shqiptari07/12/2019 13:44

Keta jane shqiptaret!!! Te mjere ne cdo aspekt! Kete Shqiperi pikturoi dhe zhubrosi rama keto 6 vjet sundim! Njerz pa dinjitet, zvarranike mjerane, fukarenj te mbytur nga skamja, pa personalitet, zhgarravina si ato zhgarravinat e Rames! Ti qe i puth doren diktatorit sepse te qenka riparuar shtepia pas termetit te 21 shtatorit, Patjeter qe do te jesh nga ato familje enveriste me 10-15 antare qe votoni familjarisht Edvinin. Po ata 24 viktimat ne Thumane, qe vdiqen sepse askush jo vetem qe nuk ua riparoi banesat, por as nuk moren asnje mase qe te mos lejoheshin te jetonin ne ato pallate te demtuara rende, qe iu moren jeten. Apo keshtu jane shqiptaret, rendesi me teper ka bytha ime, te tjereve ç'ju qi nenen, ne hale te gomereve le te shkojne!!!!!! Ky idiot, injorant, njeri pa dinjitet na beka dhe nje urim ogurzi per te gjithe shqiptaret dhe Shqiperine: Rama te rrije ne pushtet sa me gjate!!!!!! O ZOT! Pse nuk e zuri shtepia brenda kete mjeran!!! Kete puthador te pafytyre!!!!

eva 07/12/2019 13:14

Me ngjan me filmat shqiptare , sa shume lavde , kenge e valle thureshin per shokun Shpati . nuk e di ky popull qe shteti eshte pergjegjes per te siguruar qytetaret e tij sidomos ne raste te fatkeqesive natyrore, nuk eshte nder o popull, por duhet me u bashku me kerku cdo te drejte per shperblim demi, te gjithe pa perjashtim, ka shume qe jane te pastrehe per shkak te termetit. Meqe eshte ne Vore, te gjitha pallatet jane te pabanueshme, por meqe u tha nga paria qe nuk kane gje edhe eksperte po thone qe nuk kane gje edhe pse deri tani nuk kane bere asnje evidentim shtepi me shtepi. Te na rroje shoku Shpati me bunkerin e tij , per ne pasiguria vazhdon....

t07/12/2019 13:10

Si puna e ketij merhumi qe i puth doren,eshte gati gjysma e shqiperise.i hudh rama nje kothere dhe i rjep tere kohes.o popull leshi

t07/12/2019 13:10

Si puna e ketij merhumi qe i puth doren,eshte gati gjysma e shqiperise.i hudh rama nje kothere dhe i rjep tete kohes.o popull leshi

Arben shehu07/12/2019 13:07

Arben shehu

Shto koment

Denonco