Shihni si argëtohet Rama duke rrotulluar foshnjën e traumatizuar

Shihni si argëtohet Rama duke rrotulluar foshnjën e traumatizuar

12:16, 02/12/2019

Mbrëmë vonë, Edi Rama, vazhdoi `të punojë` me kamerën e ERTV me vete, duke dhënë shfaqje me njerëz të dëshpëruar pas tërmetit të madh.

Një nga episodet që po bën xhiron e rrjetit dhe ka tronditur dhe revoltuar mijëra qytetarë është ai, kur rrëmben një fëmijë të vogël në qendrën sociale në Tiranë dhe pasi e ngre lart në ajër me dorë si të ishte top basketbolli, e rrotullon pa pushim.  Ndërkohë që fëmija i traumatizuar pret që mbarojë ‘tërmeti’ tjetër në duart e kryeministrit, Rama, qesh dhe argëtohet me të madhe.

Dhe gjitha kjo skenë e panevojshme në këto ditë traume kolektive, vetëm e vetëm për të treguar se situata është normale.

Ka tërmet, por ka edhe Edi Ramë!

Pamjet:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco