VIDEO/ Propozimi i Erion Veliajt: Taksë për të gjithë ata që hyjnë në Tiranë

VIDEO/ Propozimi i Erion Veliajt: Taksë për të gjithë ata që hyjnë në Tiranë

16:44, 20/11/2019

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj do të propozojë vendosjen e një takse për të gjithë qytetarët që do të hyjnë në Tiranë për të marrë shërbime të ndryshme.

Këtë e deklaroi Veliaj në Komisionin e Ligjeve në Kuvend, ndërsa kërkoi që qeveria të miratojë një ligj të veçantë për Tiranën si kryeqytet.

Duket se gjatë vitit të ardhshëm nuk do të jenë vetëm banorët e Tiranës që do të ngarkohen nga taksat e reja, por edhe të gjithë ata që do të vijnë qoftë një ditë në Tiranë.

Veliaj ka deklaruar se do të propozojë një ligj të posaçëm për Tiranën.

‘Të gjithë vijnë në Tiranë, duhet të themi që shërbimet që ofron Tirana si kryeseli e institucioneve ka një kosto dhe nuk llogaritet dot për banorë, por për përdorues’, tha Erion Veliaj, duke paralajmëruar vendosjen e taksave për qytetarët që futen në Tiranë, të cilët nuk janë banorë të regjistruar në kryeqytet.

Veliaj kërkoi edhe korrigjimin e kufijve territorial të Tiranës. Pesë vite pas Reformës Administrative, kryebashkiaku shpreh pakënaqësitë që Aeroporti i Rinasit dhe rruga që e lidh me kryeqytetin janë lënë jashtë vijës së verdhë të Tiranës.

Rishikimi i kufijve për Veliajn do të zgjidhte edhe çështjen e investimeve në këtë zonë. “Nuk mundet aeroporti i Shqipërisë të jetë në Fushë-Krujë. Dhe nuk mundet rruga lidhëse të jetë në Vorë. Për Bashkinë e Vorës dhe Krujës, Rinasi është në periferi të vëmendjes së vet, fizike dhe mundësive”, tha Veliaj.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Patrioti 22/11/2019 20:14

Keto njerez d’una me e shit shqiperin ...duan ta ndajn copa copa sikur eshte vendi i vetem atyre qe jan ne pushtet.. nuk ka ne asnje vend te botes qe paguan per te par kryeqytetin tend... popull zgjohuni ngrihemi te gjith se bashku per te vendosur fatin e femijeve tan..

afrim 20/11/2019 19:35

FUCK YOU UP o zagar Erion Velia !

Mehmet20/11/2019 19:17

O Erion Velia ,u habita se cfar lexova ti qenke bastardi me I madh I shqiptareve kryekrimineli dhe kryetradhtari .Don me fute dhe Rinasin aeroportin me mbledhe takse tjeter o bastard por Rinasi gjithmone Ka qene jashte zones se Tiranes dhe tani na delka se qenka hrruar dhe lene jashte vijes se verrdhe te Kryeqytetit?? Don me fute dhe Rinasin sepse aty eshte Aeroporti kryesor I vendit dhe do te kenaqesh me leke o hajdut kriminel I SOROSIT. Kush do I marre keto taksat SOROSI prape se Pak taksa Ka Aeroporti me biletat me te shtrenjta ne Bote.Go go go go go ne Tepelene aty mbledh e ve taksa o kriminel

shqipe20/11/2019 19:04

ZOTI KRYEPLEH, SHKO EDHE VERE TAKSEN ATJE TEK SHTEPIA JOTE, NE TEPELENE ATJE TEK GURI I THATE E TEK DROGA. TIRANA SKA PASUR TAKSE KURRE HISTORIKISHT. TEORI THE PRAKTIKA TE TILLA JAN SHUM DEMORALIZUSE PER POPULLIN PRANDAJ LARGOHET POPULLI. KETA DREJTUESIT, ZBATUESIT DHE GARANTET E KETIJ GENOCIDI KOMBETAR DUHET TE LARGOHEN SA ME PARE NGA DETYRA DHE NGA VENDI. TAKS VENIE DHE TAKSMBLEDHJA JAN METODA TIPITE TE KOLONIVE DHE TE VENDEVE QE KAN AXHEND TE TYRE SPASTRIMIN ETNIK DHE PERZIERJEN TE POPULLSISE SE NJE VENDI ME POPULLSI TE TJERA. KJO BEHET PER TE SUNDUAR POPUJT DHE PER TE KONTROLLUAR TE GJITHA PASURITE E NJE VENDI PA KURFARE REZISTENCE NGA POPULLI SEPSE KUR POPULLSIA PERZIHET ATEHERE SKA KUSH COHET KUNDRA KETYRE KRIMEVE KUNDER NJEREZIMIT. ASNJE PUSHTUES NUK KA VENE TAKSA TE TILLA. AS TURKU QE NA KA MBAJTUR TE PUSHTUAR PER 500 VJET SKA VENE TAKSA TE TILLA. KUSH KA MENDUAR NJE GJE TE TILLE ESHTE BIR KURVE ( LEXUESIT TE ME FALIN SE KURR SPERDOR LLAFE TE TILLA) POR KETA NUK MERITOJNE TI SHASH POR MERITOJNE ME SHUME SE KJO. POPULLI DUHET TE MBERTHEJ HURIN DHE TI VERE PARA ZAGARET E SOROSIT.

Sulo Gradeci20/11/2019 18:51

Po pse i bini me qafe Lali Erit, bjerini ne bythe, se aty eshte mesuar qe ti bijen qe ne kohen e orgjive qe beheshin ne shtepine e Dash Pezes.

Sulo Gradeci20/11/2019 18:50

Po pse i bini me qafe Lali Erit, bjerini ne bythe, se aty eshte mesuar qe ti bijen qe ne kohen e orgjive qe beheshin ne shtepine e Dash Pezes.

Joking apart20/11/2019 18:43

Ky është në rivalitet me 20%-shin e Ramës. Don ta mbushin thesin dhe të thyejë qafën në arrati të përjetshme.

Ahmedinexhad20/11/2019 18:23

Nje bravo per cdo gje Te felliqur ne kete vend Te Cilin e ka pushtuar koncensionaria,

Ilir 20/11/2019 18:11

Shume dakort me idena. Sipas Kushtetutes qytetaret jane te barabarte. Qytetaret jashte Tirane nuk duan diskriminim. Shteti duhet ti ofroje cdo qytetari sherbimet ku banon.

Arian 20/11/2019 17:54

Mos ki merak se do te paguaj sa te jet ajo opozit koti. O kurv qelbesir pedofil

Daj Jaku20/11/2019 17:27

"Shengeni ballkanik" me lëvizje të "lirë" në Jugosllavinë e Re, por me lëvizje të taksuar në Tiranë, vendosur nga një vajgurs i ardhur nga muti i s'ëmës dhe i votuar nga 3% të popullit të Tiranës (praktikisht vetëm administrata e bashkisë, por edhe kjo nga frika).

Malua20/11/2019 17:25

Edhe ky qytet i dhjere, me pallate e shpi private te shemtuara qe duken sikur i ka ngrene Arusha do taksa. Mos more. Se mos do te thuash se per Njesine 5 nuk ka taksa. Blloku. Kot. Pallate e dyqane me suvatime spruco e granil.Ndertuar nga re burgosur Por....., ka kurva e te rinj pederaste plot. Per keto i do taksat?.

Gramoz20/11/2019 17:16

Shpikja e fundit e lali Dhjeri pedofilit, taksa taksa taksa dhe vetem taksa per qytetaret e ketij vendi nga qelbesirat e ridhjerjes ne pushtet. Asnje rritje page, asnje rritje pensioni, asnje rritje asistence dhe ndihme ekonomike per te papunet dhe shtresat ne nevoje, asnje rritje buxheti per arsimin, asnje rritje buxheti per shendetsine. Taksa taksa dhe vetem taksa, kryefjala e vemjes se bashkise dhe kryekurvit te Shqiperise, dhe shqiptaret ikin e ikin çdo dit e me shume, dhe vendi boshatiset çdo dit e me shume, dhe plani djallezor i Sorros per shpopullimin e Shqiperise, shkon vaj nen kujdesin e veçante te kryekurvit Edver Taqi Çubrilloviçit.

Shqiptari20/11/2019 17:03

Te lumte o lal Plehu! Te lumte o bir bushtre, qe nuk ngopesh kurre me te vjedhur! Me pas, shpalle Tiranen principate, vendos edhe ambasadat e Tiranes neper rrethe, fut edhe regjimin e vizave per te hyre ne Tirane. O robt ku ti kesh o simboli i qelbesires!

Shto koment

Denonco