Meta me 'mysafirin special': Zoti e bekoftë miqësinë shqiptaro-amerikane!

Meta me 'mysafirin special': Zoti e bekoftë miqësinë shqiptaro-amerikane!

14:27, 17/11/2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale një foto të një takimi me, një mik special, siç thotë Kreu i Shtetit.

Ai ështe takuar me ambasadorin Sam Brownback në Tiranë, me te cilin do te jete nesër në Konferencën për Lirinë Fetare.

Mesazhi i Metës duket se shkon indirekt edhe për ata që e akuzojnë se po u kundërvihet aleatëve amerikanë.

Ja postimi i plotë i Metës

Një kënaqësi e veçantë të kem Ambasadorin Sam Brownback në Tiranë si mysafirin tim special. Do të jemi së bashku nesër në Konferencës për Lirinë Fetare. SHBA gjithmonë një kampion i lirisë dhe drejtësisë. Zoti e bekoftë miqësinë shqiptaro-amerikane! 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco