Presidenti Meta në Monako, takohet me Princin Albert II

Presidenti Meta në Monako, takohet me Princin Albert II

14:15, 16/10/2019

Presidenti Ilir Meta njoftoi në rrjtete sociale se qe nder dhe kënaqësi e veçantë të pritej sot nga Lartësia e Tij e Përndritur, Alberti II, Princi i Monakos.
"Takim mjaft konstruktiv për identifikimin e potencialeve të shumta, - shkroi Meta në Fb, - në funksion të forcimit të bashkëpunimit në të gjitha fushat me interes reciprok. Shqipëria dhe Principata e Monakos të vendosura për intensifikimin e marrëdhënieve."

 

Në vijim, pamjet e takimit. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco