VIDEO/ Civili që dhunoi dhe kërcënoi kameramanin: Ta mbush çantën me 700 gr mall e s'del më nga burgu

VIDEO/ Civili që dhunoi dhe kërcënoi kameramanin: Ta mbush çantën me 700 gr mall e s'del më nga burgu

16:31, 13/10/2019

Përveç praqnisë së forcave të policisë me uniformë, në zonën e Unazës së Re, ku pçrej një viti protestohet, nuk mungojnë as policët civilë.

Një prej tyre, që e shihni edhe në videon e mëposhtme, është efektivi që dhunoi dhe intimidoi operatorin e Shijak Tv.

Sipas asaj që shkruajnë qytetarët në Facebook, përveç dhunës fizike dhe verbale, ai e ka kërcënuar operatorin edhe në një mënyrë tjetër, tipike mafioze dhe metodën që dikur e përdorte edhe Sigurimi i Shtetit.

Ja çfarë shkruajnë banorët e Astirit:

"Denoncim. Ky civil dhe shoket e tij kane dhunuar kameramanin e Shijak TV ne menyren me bastarde. Si psh na jep filmimet se do te Q.R dhe i binin me shpulla dhe me grushta. Ndersa sot po i thoshte mos u merr me mua se ate canten qe ke mbrapa ta mbush me 700gram mall dhe te mos dalesh me nga burgu. Pra ky na i gjetka 700gram mall??!! Te ngrihet menjehere shoqata e gazetareve. Eshte e patolerueshme. Dhe te jete i bindur ky palaco se do te ket vetgjyqesi nga populli".

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Loran shehu15/10/2019 10:34

Po ky te rru k.//.// ky trimi

KRIST13/10/2019 22:39

Ky nuk eshste denoncim,por vetem nje informim.Denoncimi ,eshte kur rpersonit qe i nxirrni fotografine,ta ilustroni me emerin e plote,detyren dhe i kujt rajoni eshte-meqene se e njihkeni se eshte policise,por i veshur civil.Vetem me emer te plote,kjo polici diskretitohet,per te gjitha rastet kur shkelet ligji,qe ne cdo fjale,na e perrmend,ministri militant dhe admiruesi personal-nosstalgjik si ne kohen e Enveri.

KRIST13/10/2019 22:39

Ky nuk eshste denoncim,por vetem nje informim.Denoncimi ,eshte kur rpersonit qe i nxirrni fotografine,ta ilustroni me emerin e plote,detyren dhe i kujt rajoni eshte-meqene se e njihkeni se eshte policise,por i veshur civil.Vetem me emer te plote,kjo polici diskretitohet,per te gjitha rastet kur shkelet ligji,qe ne cdo fjale,na e perrmend,ministri militant dhe admiruesi personal-nosstalgjik si ne kohen e Enveri.

Emigranti13/10/2019 18:42

Rujini keta filmime gazetar e ti coni per lesh keto mostra militant, se kupton palla qe. E ka pre bileten.

Shto koment

Denonco