U tall me paralajmërimin e Metës për tërmetet/ Olti Curri i përvishet Spiropalit: Copë mishi, ha m** tani

U tall me paralajmërimin e Metës për tërmetet/ Olti Curri i përvishet Spiropalit: Copë mishi, ha m** tani

22:10, 21/09/2019

Tërmeti i fuqishëm që tronditi vendin ka lënë deri tani 68 persona të plagosur dhe dhjetëra banesa dhe biznese të dëmtuara, por revolta më e madhe duket se është ndaj ministres Elisa Spiropali, e cila javë më parë do të injoronte paralajmërimin e presidentit Ilir Meta, i cili shprehej se vendi dhe rajoni i Ballkanit rrezikohej nga tërmete të forta.

Së fundmi, është blogeri Olti Curri, i cili ka publikuar një foto në Instastory ku e ka quajtur ministren e shtetit Elisa Spiropali, një ‘cop mishi’.

“Ha m*t tani, cop mishi”, shkruan Curri krahas fotos ku shihet një lajm, ku zëdhënësja e Ramës tallet me Presidentin Ilir Meta.

“Baba Xhike të kemi rixha, nxirr një dekret e shtyje atë tërmet se na le pa gjumë. Kjo ishte batuta më e bukur e rrjetit për parashikuesin e parë në botë të tërmetit,”, do të shkruante Spiropali pas paralajmërimit të kreut të shtetit. /Syri.net

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alfons Malo23/09/2019 09:42

Po ku di gje kjo mor olti Ajo karrikgen e karieres e ka kapur me e te mbajtur kembet e "karriges" perpjet Krieer e saj pa asnje dite pune ne libreze Ah kariera e saj ?Ti rroj skenderbeu

Elisa K..22/09/2019 10:54

Ku pyet Elias per mu...! Asaj nuk ja mbush syrin e as P...IN ai miku qe ka GOMARI. Ajo eshte e pa ngopur e don ne goje ne p...ll ne b...th ajo e don ne te gjitha vrimat njekohesisht, dhe prape nuk ngopet.

Elisa K..22/09/2019 10:46

Ku pyet Elias per mu...! Asaj nuk ja mbush syrin e as P...IN ai miku qe ka GOMARI. Ajo eshte e pa ngopur e don ne goje ne p...ll ne b...th ajo e don ne te gjitha vrimat njekohesisht, dhe prape nuk ngopet.

Keno, bythlepiresi i Ripjelljes!22/09/2019 10:21

Ehh ta dini çfarë ha e nga e ha Spiropallka e Skënderbeut!

Kot fare22/09/2019 06:51

Tani patjeter duhet te ngrene nje komision hetimor parlamentar dhe te pyesin Meten nga e mori vesh per termetin. .. Ose te perdorin kete te Ulsiut meqe e kane gati e nuk lodhen me procedure.....

Kot fare22/09/2019 06:50

Tani patjeter duhet te ngrene nje komision hetimor parlamentar dhe te pyesin Meten nga e mori vesh per termetin. .. Ose te perdorin kete te Ulsiut meqe e kane gati e nuk lodhen me procedure.....

Daj Jaku21/09/2019 23:17

Copa e mishit edhe kur ha mut, gjak e dhjamë (lekë) i bëhet. E hëngri një herë mutin vetëm, por mbasi shef babloku e përzuri, gjasme për të pjellë Alen Delonin, e kuptoi që pjesën më të madhe të mutit duhet ta dorëzonte tek shefi. E vështirë jeta po nuk u luajt kuleta, po nuk u hongër mut e lëpirë bythë. Një copë mishi pa asnjë lek është thjesht copë mishi, Në copë mishi me lek është pasanike, nuk është më idiote e copë mishi.

Adi21/09/2019 23:13

Ajo ha pare, s'haka mut!? I ha te gjitha, se eshte gjitharmëshe.

Shto koment

Denonco